Crno-beli odahnuli, Bajern pao u "Areni" za prvu pobedu u Evroligi

Košarkaši Partizana pobedili su Bajern sa 86:78 u meču trećeg kola Evrolige

Željku Obradoviću i navijačima Partizana je "pao kamen sa srca" – Partizan je upisao prvu evroligašku pobedu u novoj sezoni.

Posle dva teška gostovanja u Španiji, na red je došla i utakmicama pred svojim navijačima.

Nošeni vatrenom podrškom krcate "Arene" i sjajnom atmosferom sa tribina, košarkaši Partizana su pobedili Bajern i došli do prvog trijumfa u evroligaškoj sezoni.

Bavarci su se držali samo na startu meča, a onda je serijom Partizan došao do 19:11, pa onda i 24:15 na kraju četvrtine.

Partizan je nastavio u istom ritmu i u drugoj četvrtini, pa je na poluvreme otišao sa ubedljivih 49:32.

Međutim, na početku drugog poluvremena, Bajern je agresivnom igrom iskoristio opuštanje protivnika, pa se vratio u meč.

Ne potpuno, pošto je došao na "minus osam", pre nego što je Partizan ponovo ubacio u šestu brzinu i stigao do 71:52 pred početak poslednje četvrtine.

Nije moglo bez drame u završnici, pošto je Partizan potpuno stao u napadu, čime je pružio priliku Bajernu da se ponovo vrati u meč.

Gosti su poklon iskoristili i spustili na samo šest razlike na tri minuta do kraja.

Poenima Lundberga, uz dodatno bacanje, Partizan je konačno prelomio na minut i po do kraja.

Sterling Braun je predvodio crno-bele sa 22 poena, Karlik Džons je dodao 14, a po 13 su ubacili Nilikina, Bonga i Tajrik Džons.

Andreas Obst je sa 15 bio najefikasniji u redovima Bajerna.

Crno-beli će u četvrtom kolu Evrolige, u četvrtak gostovati (u Beogradu) Makabiju iz Tel Aviva.

15. okt 2024 • 22:44

Kraj meča - 86:78

Partizan je došao do pobede.

35' Ponovo se približio Bajern - 74:65

Bajern je ponovo uspeo da se približi, Partizan ima devet poena prednosti.

Kraj treće četvrtine - 71:52

Opustili su se crno-beli na početku treće deonice, ali su jako završili ovaj deo igre i ponovo došli do ogromne prednosti.

26' Trojka Nilikine - 62:48

Nilikina pogađa važnu trojku.

24' Bajern se približio - 54:44

Partizan i dalje ima dvocifrenu prednost, ali je Bajern uspeo da se približi.

Poluvreme - 49:32

Partizan sjajan u prve dve četvrtine, ubedljiva prednost na poluvremenu.

Sterling Braun je sa 16 poena najefikasniji, Karlik Džons je dodao deset.

Andreast Obst je sa 12 najbolji u ekipi Bajerna.

15' Trojka Brauna - 35:20

Sterling Braun pogađa za tri poena, Partizan je na "plus 15".

Kraj prve četvrtine - 24:15

Partizan odličan u prvoj četvrtini, devet poena prednosti posle deset minuta igre.

7' Serija Partizana 19:11

Trojka Bonge, Partizan ima osam poena prednosti.

5' Velika borba na startu - 11:11

Na polovini prve četvrtine, rezultat je izjednačen.

1' Počeo je meč

Počeo je meč u Beogradu.

Ovacije za Lučića

Arena je pozdravila nekadašnjeg kapitena Partizana, Vladimira Lučića.

Nilikina: Konačno igramo kod kuće

Frenk Nilikina jedva čeka da počne prvi evroligaški meč pred beogradskom publikom.

"Velika utakmica za nas, konačno igramo kod kuće. Očekujemo tešku utakmicu protiv teškog protivnika koji dolazi da pobedi. Znamo koliko nam prednosti donosi domaći teren, sa navijačima iza nas. Sada ćemo imati nekoliko utakmica, što je izuzetno važno. Uzbuđeni smo što smo ovde kod kuće. Biće zabavno", rekao je Nilikina.

Partizan dva poraza, Bajern 1-1

Crno-beli su u prva dva kola najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja poraženi u gostima kod Baskonije (82:88) i Real Madrida (86:93).

Bavarci su u prvom kolu nadigrali Real (97:89), a potom su poraženi u Atini od branioca titule Panatinaikosa (79:94).

Obradović: Očekuje nas zahtevna utakmica

Trener crno-belih, Željko Obradović, hvalio je protivnika, ali i pozvao navijače da pomognu njegovom timu da dođe do pobede.

"Prva utakmica u Beogradu, voleo bih da navijači shvate da igramo protiv tima koji nam je priredio izuzetno gostoprimstvo. Da navijaju za nas, da nas bodre i da pokažu poštovanje prema prvom protivniku u Areni ove godine."