Partizan prelomio otpor Makabija, nova pobeda crno-belih

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu ekipu Makabija sa 91:79 u meču četvrtog kola Evrolige

Tim Željka Obradovića slavio je u jednoj veoma neizvesnoj, dinamičnoj i u neku ruku čudnoj utakmici.

Partizan je bio nominalni gost u Beogradu, ali je uspeo da se bolje snađe na terenu koji dobro poznaje.

Makabi je bolje otvorio meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" i Izraelci su relativno brzo i lako stekli osetnu prednost - 21:12.

Ipak, ono što je bila odlika Partizana čitavog meča, jeste to da se crno-beli ni u jednom trenutku nisu predavali i opuštali.

Srpski tim je pronašao ritam i uspeo da napravi preokret, te poenima u finišu prve deonice stekne vođstvo.

Utisak je da kad god bi jedna ekipa bila u naletu i seriji, druga bi imala spreman odgovor.

Tako je Makabi odigrao bolje u drugoj četvrtini i na poluvreme otišao sa četiri poena prednosti – 46:42.

Mini-serijom 9:3, crno-beli su ponovo preuzeli vođstvo i „konce“ utakmice.

Novi nalet Makabija doneo im je povratak i preokret, ali je minijatura Karlika Džounsa i Brendona Dejvisa donela srpskom timu tri poena u poslednjim momentima i prednost od 66:64 pred poslednju četvrtinu.

U završnih 10 minuta, Partizan je bio ekipa koja je bila energičnija, ali i smirenija i skoncentrisanija.

Trojka Nilikine na tri minuta do kraja, donela je crno-belima prednost od 80:73, od čega se Makabi nije oporavio.

Susret su obeležili preokreti i smene vođstva na semaforu, ali u poslednjoj četvrtini toga nije bilo.

Braun je sa 20 poena predvodio strelce srpskog tima, 14 je ubacio Bonga, a 12 Nilikina.

U redovima izraelskog tima istakli su se Rendolf sa 19 i Rivero sa 15 poena.

Partizan posle dva uvodna poraza, beleži dve vezane pobede u Evroligi.

Makabi takođe nakon četiri utakmice ima polovičan učinak.

17. okt 2024 • 22:02

Kraj meča: Partizan je savladao Makabi!

Crno-beli su slavili sa 91:79 i tako stigli do novog trijumfa u Evroligi.

37' - Nilikina pogađa trojku, Partizan ima osetnu prednost

Ostao je sam Francuz u "ćošku" i odmah je kaznio rivala trojkom. Partizan stiče velikih 80:73, na tri minuta do kraja susreta.

32' - Partizan u naletu, vodi 71:66

Razleteli su se izabranici Željka Obradovića po parketu dvorane "Aleksandar Nikolić". Partizan stiže do pet poena prednosti i ima momentum meča na svojoj strani.

Kraj treće četvrtine: Makabi - Partizan 64:66

Poenima Brendona Dejvisa u poslednjim sekundama treće četvrtine, Partizan stiže do novog preokreta i vođstva.

Crno-beli u poslednju deonicu ulaze sa dva poena prednosti - 66:64.

25' - Partizan ponovo vodi

Odlična igra srpskog tima u trećoj četvrtini. Partizan u ovoj deonici vodi 9:3 i tako stiže do prednosti 51:49.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Makabi - Partizan 46:42

Završeno je prvo poluvreme, nakon kojeg Makabi ima četiri poena prednosti, zahvaljujući dobrom finišu druge četvrtine.

16' - Rezultatska "klackalica"

Kad god bi jedna ekiap zaigrala nešto bolje, ova druga bi imala spremna odgovor. Rezultat na polovini druge četvrtine je 42:38 u korist Partizana.

Kraj prve četvrtine: Makabi - Partizan 27:28

Posle 10 minuta košarke, Partizan ima minimalnu prednost. Izraelci su imali devet poena razlike, ali je srpski tim napravio preokret.

9' - Partizan vodi!

Trojkom Lundberga, crno-beli krunišu odličnih nekoliko minuta košarke. Partizan je potpuno preokrenuo, pa sada vodi 26:25.

6' - Makabi u vođstvu

Izraelski tim je bolje otvorio meč, pa sredinom prve četvrtine ima prednost 21:12.

1' - Počeo je meč

Prvi posed na meču ima srpski tim...

Igrači su na terenu, meč uskoro počinje

Obradović o protivniku

"Mislim da nas očekuje veoma zahtevna utakmica. Treba da se pripremimo da odigramo pametno i strpljivo i bez srljanja. Ono što je karakteristično za igru Makabija, da imaju visok ritam utakmice, da su za to zaslužni njihovi plej igrači, čak i Li koji se priključio pre nekoliko dana, tu su Blat i Dibartolomeo."

Trener crno-belih je izjavio da Makabi upućuje dosta šuteva za tri poena posle kojih ide na skok u napadu.

"To su neke stvari na koje moramo da obratimo pažnju, da im ne dozvolimo lagan kontranapad i sekundarni kontranapad. Imaju dosta set-plej akcija posle tajm-auta. Mislim da nas očekuje veoma zahtevna utakmica."

Forma i tabela

Nakon tri odigrana kola u Evroligi, ekipa Partizana ima učinak od jedne pobede i dva poraza.

U uvodna dva meča, srpski tim je upisao poraze na gostovanjima kod Baskonije i Real Madrida, da bi potom na svom parketu savladao Bajern.

Sa druge strane, Makabi ima dve pobede i jedan poraz.

Sezonu su započeli pobedom nad ASVEL-om, usledio je poraz od Monaka, a u poslednjem kolu pobedili su Efes.

Partizan gost u Beogradu

Poznato je da tim iz Izreala utakmice u kojima je domaćin igra u dvorani "Aleksandar Nikolić". Tako će biti i u četvrtom kolu Evrolige, kada se sastaju sa ekipom Partizana.

Utakmica će biti odigrana pred praznim tribinama u dvorani u Beogradu.

Zanimljivo je da je od početka vojnih sukoba, Makabi odigrao samo jedan meč u Izraelu i to upravo protiv Partizana.