Zvezda spremna za Monako, "petarda" u mreži Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su sa 5:1 savladali ekipu Radničkog iz Niša u meču 12. kola Superlige Srbije

Raspoloženi su bili izabranici Vladana Milojevića pred utakmicu sa Monakom u okviru trećeg kola Lige šampiona.

Dominantna i ubedljiva pobeda ostvarena je protiv Radnikog iz Niša, koji je Beograd napustio sa pet golova u mreži.

Prvo poluvreme obeležio je Luka Ilić, koji je ostvario "het-trik".

Već u četvrtom minutu je načeo rivala, na 2:0 je povisio u 33, a treći pogodak je postigao u 42. minutu.

Pitanje pobednika je već bilo rešeno posle prvih 45 minuta, ali je Zvezda u nastavku uspela da postigne još dva gola

Oba su delo Aleksandra Kataija, koji je u igru ušao u 56. minutu, a već dva minuta kasnije je bio strelac gola za 4:0.

Poznato je da Katai voli da igra protiv Radničkog, a to je potvrdio novim golom, ovoga puta u 60. minutu.

Do kraja meča igralo se u slabijem ritmu, pa je viđen još jedan pogodak i to u mreži domaćina.

Radnički je stigao do "počasnog" gola, koji je postigao Ivelja u 89. minutu za konačnih 5:1.

Zvezda je potvrdila prvu poziciju na tabeli i sada ima 31 bod, što je osam više od drugoplasiranog OFK Beograda.

Radnički iz Niša je ostao na 17 bodova i šestom mestu na tabeli Superlige Srbije.

Zvezda u narednom kolu domaćeg prvenstva igra protiv subotičkog Spartaka 26. oktobra, dok će Radnički istog dana dočekati Mladost.