UŽIVO: Zvezda izborila produžetak pet sekundi pre kraja, drama u Areni

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20.00 časova u rasprodatoj Beogradskoj areni dočekuju Barselonu u meču 4. kola Evrolige, a tekstualni prenos meča pratite uz RT Balkan
UŽIVO: Zvezda izborila produžetak pet sekundi pre kraja, drama u AreniGetty © Srdjan Stevanovic / Contributor
  • 18. okt 2024 • 22:19

22:19

Na pola produžetka - 93:90 za Zvezdu

Sjajni Jago nastavlja da dominira i muči igrače Barselone, a isto je tako bilo kada je pod faulom pogodio, pa onda potvrdio sve i preciznim slobodnim bacanjem za 91:90.

Posle toga je Jago i u sledećem napadu fauliran, a sa linije penala pogađa oba puta za 93:90.

Još malo manje od dva i po minuta do kraja.

• 22:13

Gledaćemo produžetak - 84:84!

Kakva drama u Beogradskoj areni. Kevin Panter je pogodio trojku na 10 sekundi do kraja i utišao navijače Zvezde, kada je Barselona povela 84:82. Ipak, Jago dos Santos je potom preuzeo odgovornost i sjajnim prodorom na 4,7 sekundi do kraja uspeo da izjednači i obezbedi produžetak.

Još pet minuta košarke je pred nama!

• 22:03

Velika drama... 82:81

Mnogo pregledanja snimaka u ovim trenucima, previše situacija sudije uopšte nisu sigurne šta da dosude. Zvezda ima poen prednosti, 12 sekundi je ostalo do kraja, ali ostaje da se vidi šta će sudije odlučiti nakon žalbi iz Barselone i tehničke greške suđene njihovoj klupi.

• 21:51

Drama u finišu - 78:78!

Posle nesportskog faula Laprovitole nad Kalinićem, košarkaš Zvezde pogađa jedno od dva slobodna bacanja, pa Zvezda ima napad pri rezultatu 78:78.

Još 2:43 do kraja.

• 21:39

35' - Bližimo se drami u Areni (71:70)

Velika borba u poslednjoj četvrtini. Svaka ekipa skoro pa mora da krvari da postigne poene, a Luka Mitrović je uspeo da dva puta to učini u poslednjih nekoliko napada. Zato je 71:70 za Zvezdu na 5:50 do kraja.

• 21:30

Kraj treće četvrtine - 66:63 za Zvezdu

Kakva fenomenalna četvrtina Zvezde, u jednom trenutku su domaći bili u seriji 16:2, kada su se ređale trojke Dauma, Bolomboja i Kalinića, i tada su stigli do maksimalnih devet poena prednosti.

Ipak, u poslednjem minutu je Barselona pogodila dve trojke preko Brizuele, pa je taj pad u igri crveno-belih na kraju doneo samo tri poena prednosti pred poslednjih 10 minuta.

• 21:19

27' - Zvezda u seriji 10:0

Serija Zvezde 10:0 tera Barselonu na tajm-aut. Posle trojke Dauma, usledila je i jedna Kalinićeva, a još dva odlična napada crveno-belih uz seriju odbrana doveli su ih ponovo na "plus pet" - 59:54.

• 21:14

Bolji start Barselone u trećoj četvrtini (52:54)

Kada je važno, Daum pogađa daleku trojku da smanji na 52:54 u korist Barselone. Bilo je "plus pet" za goste nakon boljeg starta treće deonice, ali sada je ponovo uspela Zvezda da se primakne na jedan posed zaostatka.

• 20:53

Kraj prvog poluvremena- 47:44 za Zvezdu!

Taman kada su svi u Areni mislili da će odlazak na poluvreme biti u potpunom egalu, Kodi Miler-Mekintajer pogađa trojku u poslednjoj sekundi i to je 47:44 za Zvezdu posle prvih 20 minuta.

Vrlo uzbudljivo poluvreme smo videli, dosta promena vođstva na obe strane, uz čak 7/11 pri šutu za tri poena igrača Zvezde.

• 20:42

17' - Zvezda vodi 39:33

Zvezda je u seriji, Jago pogađa u serijama i crveno-beli imaju najveću prednost na meču, čak šest poena prednosti.