Efes u drami pobedio Olimpijakos, Monako ubedljiv protiv Virtusa

Košarkaši Efesa pobedili su u Istanbulu Olimpijakos rezultatom 91:89, u četvrtom kolu Evrolige
Efes u drami pobedio Olimpijakos, Monako ubedljiv protiv VirtusaGetty © Tolga Adanali / Contributor

Najefikasniji u ekipi Efesa bio je Šejn Larkin sa 24 poena, dok je Darijus Tompson postigao 13.

U redovima Olimpijakosa najbolji je bio Evan Furnije sa 20 poena, dok je Šakil Mekisik postigao 17. Filip Petrušev je zabeležio tri poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Dramatična završnica ovog susreta ipak je pripala domaćem timu, pošto su Larkin i Brajant pogađali, a onda i Nvora pogodio ključna slobodna bacanja dve sekunde pre kraja.

Oba tima posle četiri kola imaju po dve pobede i dva poraza.
Efes će u sledećem kolu igrati protiv Olimpije Milano, dok će Olimpijakos gostovati Bajernu u Minhenu.

Košarkaši Monaka pobedili su Virtus rezultatom 101:85.

Domaći su bili vrlo raspoloženi u napadu, naročito u drugom poluvremenu, a najbolji su bili Okobo sa 20 i Majk Džejms sa 19 poena. U redovima Virtusa je Tornike Šengelija bacio 17 poena, ali italijanska ekipa ostala bez energije u nastavku meča.

Monako ima učinak 3-1, dok je Virtus jedina ekipa bez pobede.