Arsenal pao u Bornmutu, Saliba "crveneo"

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju u Bornmutu sa 2:0 u meču osmog kola Premijer lige

Ušao je Arsenal u meč kao izraziti favorit i predentent za prvo mesto na tabeli engleskog šampionata.

Ipak, Bornmut je iznenadio vicešampiona i poslao ga nazad za London bez osvojenih bodova.

Ključni događaj meča odvio se u 30. minutu susreta, kada je Saliba dobio crveni karton i ostavio "tobdžije" sa desetoricom na terenu.

Rezultat se dugo nije menjao, ali je u poslednjih 20-ak minuta, domaćin postigao dva gola.

Igrao se 70. minut kada je Klajvert asistirao Kristiju, a ovaj pogodio za 1:0.

Devet minuta kasnije, sin legendarnog napadača je i sam bio strelac, ovoga puta sa bele tačke i tako je postavio konačnih 2:0.

Posle osam odigranih utakmica, Arsenal je ostao na 17 bodova i trećem mestu na tabeli.

Bornmut je stigao do velikog trijumfa, trećeg u sezoni i domogao se 10. mesta.

Tim koji sa klupe predvodi trener Iraola, upisao je 11. bod.