Liverpul na Salahov pogon srušio Čelsi i vratio se na čelo Premijer lige

Fudbaleri Liverpula nastavili su sa odličnim partijama i po povratku sa reprezentativne pauze, pošto su u derbiju 8. kola Premijer lige savladali Čelsi 2:1
Liverpul na Salahov pogon srušio Čelsi i vratio se na čelo Premijer ligeGetty © John Powell / Contributor

Ekipa Arnea Slota uspela je da na pobedu Mančester sitija protiv Vulverhemptona ranije tokom dana odgovori istom merom.

Liverpul je na "Enfildu" poveo u 29. minutu, kada je Mohamed Salah uspešno realizovao jedanaesterac.

Čelsi je uspeo da izjednači u 48. minutu preko Nikolasa Džeksona, međutim rani pogodak u nastavku nije poljuljao domaće.

Salah je ponovo bio u centru pažnje, ovog puta kao asistent, pošto je Kurtis Džouns bio strelac pobedonosnog pogotka na dodavanje Egipćanina.

Liverpul se tako vratio na prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 21 bodom, jednim više od Mančester sitija i četiri više od Arsenala i Aston Vile.