Partizan prespavao treću četvrtinu i preživeo Zadar za 5-0 i čelo tabele

Košarkaši Partizana savladali su u nedelju uveče kao gosti Zadar rezultatom 75:71 u utakmici petog kola ABA lige
Partizan prespavao treću četvrtinu i preživeo Zadar za 5-0 i čelo tabele© ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

Crno-beli su "prespavali" treću četvrtinu koji su izgubili rezultatom 27:12, ali su se ipak trgli na vreme.

Oni su tako uspeli da u dramatičnoj završnici sačuvaju smirenosti i stignu do maksimalnih 5-0 i prvog mesta u regionalnom takmičenju.

Na 11 sekundi pre kraja, pri rezultatu 73:71, Lovro Mazalin promašio je slobodna bacanja za izjednačenje, a trijumf crno-belih overio je Sterling Braun.

Ajzak Bonga bio je najefikasniji sa 16 poena, Karlik Džons ubacio je 14, a Balša Koprivica 11. Debitovao je i Ajzea Majk i pogodio trojku iz prvog šuta.

Kod domaćina Vladimir Mihailović postigao je 29 poena i bio daleko najbolji pojedinac, ali to nije bilo dovoljno za veliko iznenađenje protiv tima Željka Obradovića.

Partizanu sledi duel u sredu protiv Virtusa u Evroligi, a potom u subotu u Arenu stiže Krka u ABA ligi.