Tadić ne može sam - gol i asistencija, a Fenerbahče nije pobedio

Fudbaleri Samsunspora i Fenerbahčea odigrali su nerešeno 2:2, u devetom kolu turskog prvenstva
Tadić ne može sam - gol i asistencija, a Fenerbahče nije pobedioGetty © BSR Agency / Contributor

Bila je ovo fenomenalna utakmica za Dušana Tadića, bivšeg reprezentativca Srbije i rekordera po broju nastupa za nacionalni tim.

Fenerbahče je poveo u 24. minutu upravo njegovim golom, ali je domaći tim je izjednačio pogotkom Karla Holsea u 48.

Tadić je u 62. minutu uputio asistenciju za Alana Sen Maksimana koji je postigao drugi gol za klub iz Istanbula. Međutim, Samsunsunspor je do boda došao golom Sonera Ajdogdua u 88. minutu.

Srpski fudbaler je ove sezone u turskom prvenstvu zabeležio pet golova i tri asistencije na osam utakmica.

Fenerbahče je četvrti na tabeli turskog prvenstva sa 17 bodova, dok je Samsunspor na trećoj poziciji sa 19.

Klub iz Istanbula u narednom kolu dočekuje Bodrumspor, dok će se Samsunspor sastati sa Kasimpašom.