Partizan prekinuo crnu seriju, šampion Evrope pao u Beogradu

Košarkaši Partizana savladali su u "Štark areni" u Beogradu ekipu Efesa sa 82:79 u 14. kolu Evrolige. Crno-beli su prekinuli niz od pet poraza u evropskom takmičenju
Partizan prekinuo crnu seriju, šampion Evrope pao u Beogradu© Euroleague

Još jedna uzbudljiva i neizvesna završnica u kojoj učestvuje Partizan ove sezone, ali izabranici Željka Obradovića napokon iz jedne izlaze kao pobednici.

Posle velike borbe sa aktuelnim dvostrukim šampionom Evrope, crno-beli su uspeli da odbrane prednost u završnici i prekinu niz od pet poraza u Evroligi.

Tvrdo se igralo na startu meča, pošto su se dobrano ispromašivali košarkaši obe ekipe.

Energijom, zalaganjem i boljim rešenjima u napadu, Partizan je odlično otvorio susret i stigao brzo do prednosti od 9:2.

Efes je uspeo do kraja prve deonice da konsoliduje redove, ali je nakon 10 minuta prednost Partizana iznosila 14:10.

Početkom i sredinom druge četvrtine, Partizanova energija i koncentracija je delimično opala, što je turski tim dobrano znao da iskoristi.

Na krilima Žižića i Bobue, koji su rešavali gotovo svaki napad turskog tima, Efes je preuzeo vođstvo, koje je do kraja prvog poluvremena iznosilo devet poena (37:28).

Uspevao je Efes na momente da povede i dvocifrenom razlikom u trećoj deonici, ali Partizan nijednog trenutka nije odustajao.

Kako je vreme odmicalo, tako su na krilima odlične atmosfere u "Štark areni" u Beogradu, košarkaški srpske ekipe atvarali prilaze ka svom košu, da bi na drugoj strani relativno lako dolazili do poena.

Topila se prednost šampiona Evrope, da bi krajem treće i početkom poslednje četvrtine, tim Željka Obradovića napravio preokret.

Lesor, Eksum. Panter, ali i Naneli, bili su heroji Partizana na obe strane parketa.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, a zanimljivo je da je pomenuti Džejms Naneli, jedan od tragičara poraza od ASVEL-a u prošlom kolu, sada pogodio ključnu trojku, kojom je Partizan u poslednjih 30-ak sekundi meča ušao sa četiri poena prednosti.

Uprkos brzim poenima i rešenjima Efesa, kada su pogađali prvo Danston, a onda i Bobua, crno-beli su poenima Pantera sa linije za slobodna bacanja, uspeli da odbiju nalete i upišu bitnu pobedu.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Eksum, Naneli i Panter sa po 18 poena, dok je Lesor završio meč sa 13 poena.

Efesu nije pomogla ni nestvarno dobra partija Bobue, koji je meč završio sa 30 poena. Žižić je ubacio 20, a Micić 14 poena.

• 16. dec 2022 • 22:22

22:22

Kraj meča: Partizan - Efes 82:79

Nakon dramatične i neizsvesne završnice, ekipa Partizana upisala je pobedu rezultatom 82:79.

Trojka Nanelija, a potom i poeni Pantera sa linije za slobodna bacacnja, presudili su u korist crno-belih.

• 22:12

39' - Neizvesna završnica, Partizan vodi sa 75:72

Ulazi meč u neizvesnu završnicu, a srpski tim vodi sa tri poena - 75:72.

• 22:03

35' - Partizan ponovo vodi!

Na pet minuta do kraja meča, prvo trojkom Nanelija, a potom i pogotkom Pantera sa poludistance, Partizan preokreće i preuzima vođstvo protiv Efesa - 70:67.

• 21:49

Kraj treće četvrtine: Partizan - Efes 53:54

Nakon tri odigrane četvrtine, Efes ima minimalnu prednost.

Uspela je srpska ekipa da se potpuno vrati u meč i nadoknadi dvocifrenu prednost koju je u jednom trenutku imao Efes.

Poenima Eksuma sa linije za slobodna bacanja, Partizan je uspeo na momente da ponovo povede, ali je Bobua u poslednjoj sekundi pogodio i vratio svom timu prednost.

• 21:43

28' - Partizan se vraća u igru

Nekoliko dobrih odbrana, a potom i lakših poena crno-belih na drugoj strani, donose Partizanu potpuni priključak i rezultat 45:49.

• 21:35

25' - Dvocifrena prednost Efesa

Nakon prvih poena Klajburna, koji je pogodio trojku, Efes stiže prvi put do dvocifrene prednosti - 44:34.

• 21:29

21' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 21:13

Poluvreme: Partizan - Efes 28:37

Nakon prvih 20 minuta košarke, prednost Efesa iznosi devet poena.

Turski tim je u drugoj četvrtini preuzeo vođstvo, koje održava do odlaska na poluvreme.

Partizan poenterski predvode Smajlagić i Eksum sa po sedam poena, dok je jedan manje ubacio Panter.

Žižić sa 15 i Bobua sa 13 poena su najefikasniji u redovima Efesa.

• 20:55

15' - Efes preuzima vođstvo

Trećom trojkom Bobue, Efes uspeva da preokrene rezutlat u svoju korist - 17:16.

• 20:46

Kraj prve četvrtine: Partizan - Efes 14:10

Nakon prvih 10 minuta košarke, Partizan vodi sa 14:10.

Srpski tim je odlično ušao u meč i brzo došao do osetnije prednosti, koja nakon prve četvrtine iznosi četiri poena.

Po pet poena kod crno-belih postigli su Eksum i Smajlagić.

Kod Efesa ističe se Bobua sa šest poena.