Partizan kroz dramu do velikog trijumfa u Istanbulu

Košarkaši Partizana savladali su Fenerbahče u gostima u utakmici 15. kola Evrolige, rezultatom 73:72

Nakon Efesa, još jedan turski velikan je položio oružje pred košarkašima Partizana!

U odličnom meču i sjajnoj atmosferi, Partizan je došao do (još jednog) ogromnog tijumfa - nad Fenerbahčeom u gostima.

Fener je bolje ušao u meč i imao konce u rukama gotovo čitav meč, ali Partizan nije dopustio domaćinu da se opusti ni na sekund.

Crno-beli su bili konstantno na dva-tri poena zaostatka, a kada je i Fener imao dvocifrenu prednost, Partizan se brzo vratio.

Dva minuta pre kraja meča Ledej je doneo Partizanu izjednačenje - 70:70, a meč je ušao u dramatičnu završnicu.

Aleksa Avramović je sa linije penala doneo Partizanu prednost, ali je Fener imao napad za pobedu.

Ipak, katastrofalan napad domaćina na tri sekunde pre kraja, doneo je Partizanu veliki trijumf u Turskoj.

Lesor i Panter su predvodili Partizan kada su poeni u pitanju, postigli su po 12.

Egzum  je ubacio deset, a Ledej osam.

Skoti Vilbekin je bio najefikasniji sa 14 poena, Pjer je dodao jedan manje, a Kalates 11.

Marko Gudurić je imao loš šuterski dan, pošto je pogodio samo jednom iz igre iz 12 pokušaja.

• 22. dec 2022 • 20:51

20:51

Kraj meča - 72:73

Velika pobeda Partizana u Istanbulu!

• 20:45

39' Tri sekunde do kraja - Avramović ima dva bacanja!

Vilbekin nije doneo poene u poslednjem napadu, u kontri je fauliran Avramović koji će na liniju za slobodna bacanja.

• 20:40

38' Izjednačenje!

Ledej postiže poene i donosi crno-belima izjednačenje - 70:70.

• 20:38

37' Tri minuta do kraja

Fenerbahče ima četiri poena prednosti - 70:66.

• 20:27

35' Papapetru za vođstvo!

Papapetru je pogodio trojku i doneo prednost Partizanu - 60:59.

• 20:15

Kraj treće četvrtine - 57:51

Fener je vodio 11 razlike u nekom trenutku, ali je Partizan spustio na šest i nema nameru da se preda.

• 19:57

23' Serija Fenera, tajm-aut

Loša igra Partizana u napadu, Željko Obradović je zatražio tajm-aut.

• 19:52

21' Nastavljen je meč

Fener ima loptu.

• 19:34

Poluvreme - 37:33

Dobro se Partizan drži u prvoj polovini meča, na poluvremenu Fenerbahče vodi 37:33.

Pjer je najefikasniji sa 11 poena, Vilbekin i Džekiri su dodali po šest.

Kod crno-belih, Panter ima osam, Lesor pet, Egzum i Madar po četiri.