Novak za kraj godine savladao Ofnera

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je na egzibicionom turniru u Dubaiju Austrijanca Sebastijana Ofnera sa 2:1 u setovima
Novak za kraj godine savladao OfneraGetty © Christopher Pike

U svom poslednjem meču u 2022. godini, srpski teniser slavio je nad Ofnerom, koji je na teren ušao kao zamena za Ože-Alijasima.

Kanađanin je pred početak meča ustupio mesto 193. teniseru sveta, koji se prvi put sastao sa Đokovićem.

Ofner je na odličan način iskoristio priliku koja mu se ukazala i poveo u setovima protiv Novaka.

Uprkos vođstvu Đokovića od 3:0 u prvom setu, Austrijanac je zaigrao odlično, uspeo da se vrati u set i izbori taj-brejk.

U dodatnom delu prvog seta, 4:0 vodio je Ofner, da bi usledila prava drama i preokret Đokovića.

Ipak, Novak je platio greške u samoj završnici, pa je prvi set pripao protivniku rezultatom 7:6 (7:5).

Usledio je teniski čas srpskog tenisera, koji drugi set osvaja sa fenomenalnih 6:0, čime je izbirio taj-brejk koji se igrao do deset poena.

Đoković je opravdao status favorita i slavio sa 10:7, nakon 76 minuta tenisa.

Kao što je to uvek slučaj kada je u pitanju srpski teniser, a pogotovo kada su u pitanju revijalne i egzibicione utakmice, meč je obilovao smešnim momentima.

Novak je turnir u Dubaiju završio uz učinak od jedne pobede i jednog poraza.