Zvezda ubedljiva protiv Borca, Kampaco debitovao

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac u dvorani Aleksandar Nikolić sa 86:57 u 12. kolu ABA lige, utakmicu je obeležio debi Fakunda Kampaca
Zvezda ubedljiva protiv Borca, Kampaco debitovao© КК Crvena zvezda

Crveno-beli su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu u kom su goste iz Čačka nadskočili, ali nisu uspeli da na pauzu odu sa dvocifrenom prednošću.

To je protivnik pokušao da iskoristi u trećoj deonici kada su serijom stigli na četiri poena zaostatka. Prekinuo je Ivanović nalet Borca tajm-autom i od tog trenutka je samo jedna ekipa bila na parketu.

Domaćin je uzvratio svojom serijom 15:0 i tako stavio tačku na ovaj meč još pre isteka 30 minuta igre.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 15 poena (6-9 iz igre, 4sk), a po 13 poena ubacili su Filip Petrušev (6-10 iz igre, 6sk, 4ast) i Ben Bentil (5-7 iz igre, 4sk).

Kampaco je na svom debiju zabeležio 11 poena, tri skoka i pet asistencija. Argentinac je dočekan burnim aplauzom.

S druge strane u ekipi iz Čačka najefikasniji je bio Hanter Hejl sa 17 poena (5-12 iz igre), uz 4 skoka i 3 asistencije, a Bojan Tomašević dodao je 10 poena.