Nejmar isključen zbog simuliranja, PSŽ slavio u nadoknadi

Brazilski fudbaler Nejmar, ranije od planiranog završio je prvi meč po povratku u PSŽ sa Mundijala u Kataru, pošto je isključen crvenim kartonom u utakmici protiv Strazbura. Nejmar je drugi žuti karton zaradio zahvaljujući simuliranju u protivničkom šesnaestercu, kada je probao da izbori penal za tim iz Pariza
Nejmar isključen zbog simuliranja, PSŽ slavio u nadoknadiGetty © Octavio Passos

Nije se na najslavniji način Brazilac Nejmar vratio klupskom fudbalu, pošto je u prvom meču nakon Mundijala u Kataru, dobio crveni karton.

Iako je bio asistent kod vodećeg gola PSŽ-a, kada je uspešno proigrao Markinjosa u 14. minutu, Nejmar neće pamtiti meč protiv Strazbura po dobrom.

U drugom poluvremenu, kola su krenula nizbrdo po tim iz Pariza.

Markinjos je u 51. minutu postigao autogol, a za samo dva minuta, u 61. i 63. minutu, Nejmar je dobio dva žuta kartona.

Prvi zbog faula, a drugi zbog simuliranja jer je hteo da izbori penal u protivničkom šesnaestercu.

PSŽ je ipak uspeo da i bez Nejmara da postigne još jedan pogodak i tako dođe do sva tri boda na meču.

Timu iz Pariza dosuđen je penal u šestom minutu nadoknade, a siguran sa bele tačke bio je Mbape, čime je PSŽ slavio sa 2:1.