Real se namučio protiv Valjadolida, Benzema osigurao nove bodove

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Valjadolid u gostima sa 2:0 u utakmici 15. kola španske La Lige

Real se pošteno namučio na gostovanju Valjadolidu, a otpor protivnika je slomio u samoj završnici meča.

Posle prekida, lopta je pogodila Sančeza u ruku, a nakon što je pogledao snimak sporne situacije, arbitar je pokazao na belu tačku.

Više prašine će podići naredni potez sudije - pokazao je direktan crveni karton Serhiju Leonu zbog prigovora, pa je Valjadolid ostao sa desetoricom na terenu.

Karim Benzema je namestio loptu na kreč i doneo prednost Realu.

Stigao je Francuz da još jednom zatrese mrežu, sada iz igre, u 89. minutu utakmice.

Fudbaleri Selte i Sevilje odigrali su u Vigu nerešeno 1:1.

Prednost domaćinu doneo je Gabrijel Vejga u 33. minutu, a bod Sevilji obezbedio je Kike Salas u 54. minutu.

Gosti su od 86. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Hoze Anhel Karmona, a srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč.

Identičnim rezultatom završen je i meč između Kadiza i Almerije.

Gosti su poveli u 40. minutu golom Gonsala Melera, a
bod Kadizu je doneo Lukas Peres u 83. minutu.

Srpski reprezentativac Srđan Babić odigrao je ceo meč za Almeriju.

Hetafe je na svom terenu pobedio Majorku 2:0, golovima Borhe Majorala.

Na golu Majorke bio je Predrag Rajković, Stefan Mitrović je ušao u igru u 85. minutu u ekipi Hetafea, dok je Nemanja Maksimović bio na klupi za rezerve.