Preporođeni Rašford pokorio i "Molinju"

Engleski napadač nastavio fantastičnu seriju i doneo novu pobedu "crvenim đavolima"
Preporođeni Rašford pokorio i "Molinju"Getty © Naomi Baker

Fudbaleri Mančester junajteda na uspešan način su završili 2022. godinu i u 18. kolu Premijer lige pobedili Vulverhempton na gostovanju minimalnim rezultatom (1:0).

Junajted se dugo mučio na stadionu "Molinju", ali je slomio otpor "vukova" i nastavio napredovanje na tabeli.

Heroj ekipe koju vodi Erik ten Hag bio je preporođeni Markus Rašford, koji igra fantastično otkad je Holanđanin seo na klupu.

Engleskom reprezentativcu nije smetalo ni što je počeo sa klupe, razlog je navodno bila nedisciplina, ali je on ušao u nastavku i iskupio se.

U 76. minutu je odigrao lep dupli pas sa Brunom Fernandesom, "otresao" čuvara i savladao golmana Žozea Sa.

Rašford je došao do šestog pogotka u Premijer ligi ove sezone i trećeg na poslednja tri susreta.

Mogao je i četvrti, ali mu je nekoliko minuta kasnije poništen zbog igranja rukom u petercu.

"Crveni đavoli" su rutinski sačuvali vođstvo do kraja i skočili na četvrto mesto na tabeli sa 32 boda, jednim manje od trećeplasiranog Njukasla.

Vulvsi su ostali u zoni ispadanja sa samo 13 bodova.