Partizan raspoložen, "parni valjak" pregazio Zadar

Košarkaši Partizana ubedljivo su na svom parketu savladali ekipu Zadra sa 114:77 u meču 13. kola ABA Lige
Partizan raspoložen, "parni valjak" pregazio Zadar© ABA liga/Dragana Stjepanović

Tim Željka Obradovića apsolutno je opravdao status favorita protiv hrvatske ekipe, koju su savladali više nego ubedljivo.

Veoma raspoloženo, pogotovo napadački, Partizan je izgledao od sudijskog podbacivanja i prvih minuta.

Nakon uvodnih 10 minuta košarke, srpski tim vodio je sa 34:25.

Kako je vreme odmicalo, Partizan je pojačavao tempo i povećavao prednost, koja je na kraju iznosila čak 37 poena u korist crno-belih.

Trener Obradović odlično je raspodelio minute i uloge svojim igračima, a najefikasniji su bili Vukčević sa 25, Avramović sa 16, Koprivica sa 14 i Smailagić i Papapetru sa po 13 postignutih poena.

U redovima gostujuće ekipe istakli su se Božić sa 19, Jordano sa 13 i Drežnjak i Ramljak sa po 11 poena.

Partizan je stigao do 11. pobede u 13 mečeva, dok je Zadar na skoru od sedam trijumfa i šest poraza.