Partizan raspoložen, "parni valjak" pregazio Zadar

Košarkaši Partizana ubedljivo su na svom parketu savladali ekipu Zadra sa 114:77 u meču 13. kola ABA Lige

Tim Željka Obradovića apsolutno je opravdao status favorita protiv hrvatske ekipe, koju su savladali više nego ubedljivo.

Veoma raspoloženo, pogotovo napadački, Partizan je izgledao od sudijskog podbacivanja i prvih minuta.

Nakon uvodnih 10 minuta košarke, srpski tim vodio je sa 34:25.

Kako je vreme odmicalo, Partizan je pojačavao tempo i povećavao prednost, koja je na kraju iznosila čak 37 poena u korist crno-belih.

Trener Obradović odlično je raspodelio minute i uloge svojim igračima, a najefikasniji su bili Vukčević sa 25, Avramović sa 16, Koprivica sa 14 i Smailagić i Papapetru sa po 13 postignutih poena.

U redovima gostujuće ekipe istakli su se Božić sa 19, Jordano sa 13 i Drežnjak i Ramljak sa po 11 poena.

Partizan je stigao do 11. pobede u 13 mečeva, dok je Zadar na skoru od sedam trijumfa i šest poraza.