Meč sezone u ABA Ligi - FMP savladao Mornar u Baru

Košarkaši FMP-a savladali su u Baru ekipu Mornara sa 113:102 u meču 13. kola ABA Lige
Meč sezone u ABA Ligi - FMP savladao Mornar u Baru© ABA liga/Mornar Barsko zlato/Mediapro

Spektakularan meč odigran je u dvorani "Topolica" u Baru, verovatno i najbolji u dosadašnjem toku prvenstva regionalne košarkaške lige.

Čak 215 postignutih poena, pregršt atraktivnih poteza, neizvesnosti i promena rezultata i vođstva, učinili su ovaj meč posebnim.

Domaćin je nakon prvih 10 minuta vodio 24:18, ali je FMP uspeo da smanji zaostatak do poluvremena na dva poena.

Potpuni egal gledao se čitavom trećom četvrtinom, da bi gosti iz Železnika u poslednjoj deonici uspeli da preuzmu kontrolu meča i dođu do pobede.

Junak utakmice bio je Trent Frejzer koji je ubacio čak 45 poena.

U pobedničkom timu istakli su se još Bo Bič koji je dodao 17 i Nikola Janković koji je meč završio sa 13 poena.

Kod Mornara, Deron Rasel je postigao 32, Nemanja Vranješ 16, Vladimir Mihailović 14, a Antonio Vranković 13 poena.

FMP je došao do desete pobede u 13 odigranih mečeva u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Mornar ostao na četiri trijumfa, a upisao je već deveti poraz