Pauza zbog Svetskog prvenstva očigledno nije prijala Napolitancima, koji su tek u 16. kolu doživeli prvi poraz u sezoni
Zemljotres pri povratku italijanskog fudbala – Inter prvi u sezoni srušio Napolitance© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Intera savladali su Napoli minimalnim rezultatom (1:0) u derbiju kojim se zvanično vratila Serija A.

Italijanski fudbal vratio se pobedom šampiona Milana, koji je posao protiv Salernitane završio u 15 minuta, ali je potvrđen derbijem na stadionu "Đuzepe Meaca".

Niko u prvih 15 mečeva nije uspeo da ukroti vrele Napolitance, zabeležili su 13 pobeda i samo dva remija, ali im je na put stao Inter.

Navijači su prvo pozdravili svetskog šampiona Lautara Martineza, a onda i gledali bolju igru svog tima. U prvom poluvremenu šanse su promašivali Romelu Lukaku, Federiko Dimarko i Mateo Darmjan, ali je njihov neuspeh nadomestio Edin Džeko.

U 56. minutu posle polukontre Dimarko je idealno centrirao sa levog boka, napadač iz BiH sačekao loptu na petercu i zakucao je u mrežu.

Ispostaviće se, tada je postavio konačan rezultat i borba za Skudeto je sada mnogo interesantnija.

Napoli je ostao prvi sa 41 bodom, pet više od drugoplasiranog Milana, dok je Inter četvrti sa 33.
U isto vreme Udineze i Empoli su remizirali 1:1, dok je prethodno odigrano nekoliko zanimljivih mečeva.

Juventus je pogotkom Arkadijuša Milika u prvom minutu nadoknade uspeo da slomi otpor domaćina Kremonezea (0:1), a Filip Kostić je na terenu proveo 85 minuta. Dušan Vlahović i dalje ne igra zbog povrede.

Leće je napravilo preokret protiv Lacija za pobedu od 2:1, za koji je Sergej Milinković-Savić igrao sat vremena.

Roma je upisala minimalac protiv Bolonje (1:0), Torino i Verona podelili bodove 1:1 u utakmici u kojoj je Darko Lazović bio asistent, baš kao i Fjorentina i Monca.