Sitiju jedan gol dovoljan za pobedu nad Čelsijem, neshvatljiv potez Kepe

Fudbaleri Mančester sitija savladali su u Londonu ekipu Čelsija sa 1:0 u derbi meču 19. kola Premijer lige

Gosti iz Mnačestera odneli su pobedu u ne previše sadržajnom i uzbudljivom meču.

Očekivalo se više od duela Sitija i Čelsija, uzevši u obzir formu dve ekipe.

Ipak, domaćin je uspevao da limitira favorizovanog gosta i većim delom parira izabranicima Pepa Gvardiole.

Čelsi je u prvih 20 minuta meča doživeo peh, pošto su zbog povrede teren morali da napuste Sterling i Pulišić, umesto kojih su ušli Obamejang i Čukvuemeka.

Siti nije previše profitirao, pošto su tek u par navrata uspeli da priprete golu domaćih.

Drugo poluvreme bilo je znatno sadržajnije, a između ostalog, donelo je i pobedonosni pogodak.

Igrao se 63. minut kada je Griliš probio po levoj strani i uputio oštru loptu u peterac Čelsija.

Tamo dosta rezervisano reaguje odbrana tima iz Londona, na čelu sa golmanom Kepom Arizabalagom, koji je iz nekog razloga pustio da lopta prođe do druge stative, odakle je Marez smešta u mrežu.

Jedan pogodak bio je dovoljan gostima da dođu do pobede i upišu bitna tri boda.

Siti je tako iskoristio kiks i remi Arsenala sa Njukaslom, pa je prišao lideru na tabeli na pet bodova.

Čelsi je ostao na tek 10. mestu na tabeli Premijer lige.