Srbija uzdrmala prvaka Evrope, Đeronin tim ipak izgubio od Švedske

Sve je bliži početak Svetskog prvenstva u rukometu

Rukometaši Srbije izgubili su od Švedske rezultatom 35:34 u prvoj pripremnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo.

Uprkos porazu, selekcija Tonija Đerone ostavila je sjajan utisak protiv aktuelnih prvaka Evrope, i to na gostujućem terenu.

Srbija je pružila ozbiljan otpor velikom rivalu, i to naročito u prvom poluvremenu, kada su u nekoliko navrata imali i tri gola prednosti. Šveđani su se u nastavku konsolidovali, iskoristili pad "orlova" i stigli do preokreta.

Najefikasniji u timu Srbije sa po pet golova bili su Predrag Vejin, Mijajlo Marsenić i Dragan Pešmalbek. Lazar Kukić je postigao četiri, a Petar Đorđić tri gola.

Sa druge strane, po sedam golova u timu Švedske postigli su Hampis Vane i Pelas. Inače, Srbija i Švedska će u ponedeljak ponovo odmeriti snage, pre odlaska u Poljsku na Svetskom prvenstvu.

Srbija prvi meč na tom turniru igra 13. januara protiv Alžira, a nakon toga slede mečevi sa Nemačkom 15. januara i Katarom 17. januara.