Iznenađenje u Viljarealu, "žuta podmornica" potopila Real Madrid

Fudbaleri Viljareala savladali su na svom stadionu ekipu Real Madrida sa 2:1 u jednom od derbija 16. kola La Lige

Nastavak španskog fudbalskog prvenstva doneo je veoma zanimljive rezultate.

Nakon kiksa Barselone i remija u prvom kolu u nastavku La Lige, poraz u svojoj drugoj utakmici nakon Svetskog prvenstva, doživeo je Real Madrid.

Tim Karla Anćelotija poražen je na gostovanju kod Viljareala, rezultatom 2:1.

Bledo je izgledao aktuelni šampion Španije i Evrope na stadionu "Keramika".

Viljareal je bio konkretnija i opasnija ekipa, što je na kraju naplatio rezultatom.

U prvom poluvremenu nije bilo postignutih golova, ali je u drugom viđeno tri.

Domaćin je poveo već u drugom minutu nastavka, kada je na asistenciju Morena, talentovani Pino zatresao mrežu gostiju.

Igrao se 60. minut kada je Benzema iz penala pogodio gol rivala i doneo Madriđanima izjednačenje.

Samo tri minuta kasnije, viđen je novi jedanaesterac, ovoga puta na drugoj strani.

Moreno je bio precizan, čime je postavio, ispostaviće se, konačnih 2:1 za "žutu podmornicu".

Real je tako propustio šansu da se vrati na lidersku poziciju na tabeli u domaćem šampionatu.

Tim iz Madrida ostao je na 38 bodova, koliko ima i prvoplasirana Barselona, koja ima bolju gol razliku i meč manje (u nedelju gostuje kod Atletika u Madridu).

Viljareal je sa druge strane došao do bitne pobede i 27. boda, koji ga svrstava na peto mesto na tabeli.