Zvezda se ponadala, ali je Tavares spustio rampu – Real slavio u Beogradu

Zvezda imala snage samo za pola četvrtine, uspela i da zabrine "kraljeviće", ali je Edi Tavares ipak bio preveliki zalogaj za crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Real Madrida rezultatom 79:59 u 18. kolu Evrolige.

Izabranici Duška Ivanovića nisu uspeli da naprave iznenađenje najviše zahvljujući neverovatnom Ediju Tavaresu, iako su u trećoj četvrtini napravili preokret i ozbiljno zabrinuli desetostrukog šampiona Evrope.

Zvezda sada ima po devet pobeda i poraza i nalazi se na 10. poziciji na tabeli, dok je Real sada prvi sa skorom 12-6.

Srpski i regionalni šampion nije dobro krenuo protiv Reala i odmah se našao u zaostatku. Edi Tavares je dominirao pod obručima, postigao prvih pet od osam poena gostiju i počela je da raste prednost gostiju.

Nemanja Nedović jedini je bio raspoložen u redovima crveno-belih i koliko-toliko održavao svoj tim, ali je "kraljevski klub" već početkom drugog dela imao (do tada) maksimalnih +14.

Srećom, tada je Ivanović u igru ubacio Ognjena Kuzmića, što je dovelo do toga da se razigra drugi Zvezdin centar – Filip Petrušev. Nedović je nastavio da pogađa (ubacio četiri trojke iz isto toliko pokušaja) i istopio zaostatak.

Na odmor se otišlo rezultatom 34:38, da bi Zvezda velikom serijom otvorila treći kvartal. Sve je funkcionisalo u tim trenucima, Stefan Marković je sve radio na terenu, a španski igrači se potpuno izgubili.

Srpski tim je preokrenuo, na tribinama je "gorelo" i činilo se da Zvezda može da izdrži. Međutim, dozvolili su Tavaresu da se ponovo "upali" u finišu tog perioda i to se odmah osetilo na semaforu.

Džanan Musa je rezultatski vratio svoju ekipu u igru, a korpulentni centar serijom ofanzivnih skokova i poena odveo Real na +10.

Zvezda je tada ostala bez goriva, Madriđani se nisu zaustavljali i u poslednjoj četvrtini došli do ubedljivog trijumfa.

Spomenuti Tavares je bio ubedljivo prva figura meča, završio ga je sa 17 poena (7/8 iz igre, 3/4 slobodna bacanja) i 12 skokova, od kojih je čak sedam bilo u fazi napada, uz tri asistencije i četiri blokade. Najefikasniji je bio Musa sa 19 poena, dok je 12 dodao Kornelije.

U redovima Zvezde najbolji je bio Nedović sa 18 poena, jednim više od Petruševa.

Zvezda u sledećem kolu, već za dva dana dočekuje Monako, dok Real gostuje kod Albe u Berlinu.

10. jan 2023 • 20:48

40' Kraj utakmice, Zvezda izgubila od Reala 79:59!

Edi Tavares je bio preveliki zalogaj za crveno-bele, nosio je Real do pobede rezultatom 79:59.

36' Tavares, Tavares, Tavares...

Niko mu ništa ne može. Novi ofanzivni skok, novi faul i Real lagano korača ka trijumfu.

34' Zvezda ostala bez goriva

Sada ništa više ne funkcioniše u igri srpskog i regionalnog šampiona. Real ne spušta nogu sa papučice gasa i ima ubedljivo vođstvo. Rezultat je 51:66.

32' Rodrigez poenima otvara poslednju deonicu

I dalje je u igri Tavares i kompletan fokus je na njemu. To koristi Ćaćo Rodrigez i poenima otvara poslednju deonicu.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda – Real Madrid 51:57

Edi Tavares se ponovo "upalio" i počeo da dominira u reketu. Sve je išlo preko njega, a Zvezda nije imala nikakvih rešenja. Srljali su srpski igrači i dozvolili da se nađu u velikom minusu za samo dva minuta (51:57).

28' Velika borba u hali "Aleksandar Nikolić"

Probudio se Tavares nakon nekoliko žutih minuta, ali na drugoj strani fantastično igra Filip Petrušev. Centar Zvezde je istrčao kontru i lagano položio, ima 17 poena, a utakmica je u potpunom egalu – 49:49.

26' Musa usporio seriju crveno-belih

Tribine eksplodiraju kada god igrači Zvezde poentiraju, a u trećoj četvrtini retko kada promašuju. Ipak, Musa je pogodio trojku i usporio seriju rivala za 47:45.

23' Zvezda vodi protiv Reala!

Nastavlja se velika serija Zvezde. Sa 6:0 su crveno-beli počeli treću deonicu, igraju sjajno u odbrani i napravili su preokret. Rezultat je 40:38.

22' Nedović za izjednačenje!

Mnogo bolje Zvezda otvara nastavak igre, prvo je iz odbitka pogodio Petrušev, a onda je nedović položio za izjednačenje – 38:38.

21' Počela treća četvrtina

Ivanović je odlučio da napravi malu promenu početkom drugog poluvremena i na parketu se našao Kuzmić.

Kraj druge četvrtine: Crvena zvezda – Real Madrid 34:38

7' Nedoviiiiiiić!

Nastavlja da rešeta Nedović i pogađa i četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja. Crveno-beli su prišli na -7.

15' Nedović jedini pogađa u ekipi Zvezde

Treću trojku pogodio je srpski reprezentativac i činilo se da bi mogao da vrati Zvezdu, ali je istom merom odgovorio Jabusele. Ostao je sam i vratio trojku za 22:34.

12' Real prvi put ima dvocifrenu prednost

Posle trojke Serhija Rodrigeza Real prvi put ima dvocifrenu prednost – 17:28.

11' Zvezda otvorila drugu četvrtinu dobrom akcijom za Petruševa

Odlična akcija za Petruševa na početku druge četvrtine. Fauliran je centar Zvezde pri prodoru, pogodio je jedno od dva slobodna bacanja i smanjio na 17:25.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda – Real Madrid 16:25

Mnogo veću dubinu u rosteru Real je iskoristio i dobio prvu četvrtinu rezultatom 16:25.

7' Nova trojka Nedovića

Ušao je plejmejker Zvezde u seriju i novim pogotkom sa distance potpuno vratio crveno-bele u igru. Posle slobodnih bacanja rezultat je 13:14.

6' Nedović pogodio prvu trojku

Nije dobro krenuo srpski šampion, ali je sredinom prve četvrtine Nemanja Nedović pogodio trojku i smanjio na 8:12.

4' Bolji početak gostiju

Iako ih je sačekalo preko 7.000 domaćih navijača, gosti iz Španije bolje su otvorili meč. Posebno se istakao centar Tavares koji je postigao pet od osam poena svoje ekipe za 5:8.

1' Počela utakmica između Zvezde i Real Madrida

Crveno-beli dočekuju "kraljevski klub" pred punim tribinama.