Nestvarna Zvezda zgromila Monako

Crveno-beli odigrali najbolju partiju sezone i pobedili Monako sa 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18) u meču 19. kola Evrolige

Ekipe su se na početku meča smenjivale u vođstvu, a domaći su u petom minutu imali prednost od 12:11.

Domaći tim od tog trenutka je zaigrao angažovanije, a crveno-beli su nošeni podrškom navijača prvu četvrtinu rešili u svoju korist 23:15.

Crvena zvezda je nastavila sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, pa su došli do prednosti od 37:22.

Crveno-beli su održavali visoko vođstvo u nastavku meča, a u 17. minutu imali su prednost od 18 poena (47:29).

Domaći košarkaši su zahvaljujući dobroj igri celog tima, a pre svega Nedovića, Mitrovića, Vildoze i Petruševa prvo poluvreme dobili rezultatom 54:36.

Crvena zvezda je na početku treće četvrtine održavala visoku prednost, ali je usledio kratak pad u igri domaćeg tima.

Monako je to iskoristio i u 26. minutu smanjio na 61:50, ali je usledila je nova serija košarkaša Crvene zvezde, koji su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 72:50.

Crveno-beli su u poslednjoj četvrtini održavali visoko vođstvo i zasluženo su stigli do ubedljive pobede.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Filip Petrušev sa 21 poenom, dok je Luka Mitrović dodao 15.

Nemanja Nedović je ubacio 11, a Ognjen Dobrić jedan manje.

Na teren se posle oporavka od povrede vratio i Argentinac Luka Vildoza, koji je postigao devet poena.

Kod gostiju, jedini dvocifreni je bio Majk Džejms, koji je postigao 26 poena.

Trener košarkaša Monaka Saša Obradović dočekan je ovacijama sa tribina, a pre početka utakmice kleknuo je na centar terena i poljubio je grb Crvene zvezde.

Crveno-beli sada imaju skor od deset pobeda i devet poraza, dok je Monako ostvario 12 trijumfa i sedam poraza.

Crvena zvezda će u narednom, 20. kolu Evrolige 20. januara gostovati ekipi Žalgirisa, dok će Monako igrati sa u Istanbulu sa ekipom Fenerbahčea.

12. jan 2023 • 20:49

Kraj meča, ubedljiva pobeda Zvezde

Crvena zvezda je ubedljivo savladala Monako - 92:68.

Kraj treće četvrtine - 72:50

Čak 22 poena prednosti imaju crveno-beli pred početak poslednje četvrtine.

25' Zvezda grabi ka pobedi

Crveno-beli imaju lepu prednost - 60:45, grabe ka novom trijumfu u Evroligi.

Poluvreme - 54:36

Ubedljiva Zvezda u prvom poluvremenu i lepa igra ekipa Duška Ivanovića.

Nedović je postigao 11 poena, Mitrović jedan manje, a Petrušev je dodao devet.

U ekipi Monaka Majk Džejms je jedini dvocifreni, postigao je 16 poena.

15' Trojka Nedovića!

Nedović pogađa trojku za 35:22.

Kraj prve četvrtine - 23:15

Odlična Zvezda u prvoj četvrtini, posle koje ima osam poena prednosti.