Lilardovih 50 poena nedovoljno za pobedu, Bostonu pripao derbi Istoka

Košarkaši Portland trejlblejzersa poraženi su na svom parketu od ekipe Klivlend kavalirsa sa 113:119, uprkos sjajnoj partiji Demijana Lilarda, koji je ubacio čak 50 poena. Pobede u sinoćnim NBA mečevima upisali su još i Oklahoma, Majami, Toronto i Dalas

Još jednom je u košarci, pa čak i NBA, timska igra, zalaganje i doprinos, bila bolja od maestralne individualne partije.

Klivlend kavalirsi su na gostujućem parketu došli do pobede nad Portlandom, u jednom veoma uzbudljivom meču.

Domaćoj ekipi nije pomogao ni sjajni Demijen Lilard, koji je za 40 minuta na parketu ubacio 50 poena, uz pet pogođenih trojki.

Kavsi su u susretu koji je predstavljao povratak Riki Rubija na parket nakon pauze zbog povrede koja je trajala više od godinu dana, do pobede došli odličnom igrom u druge dve četvrtine.

Portland je na poluvreme otišao sa sedam poena prednosti, ali su gosti treću četvrtinu dobili sa tri, a poslednju sa 10 poena razlike.

Donovan Mičel predvodio je strelce tima iz Ohaja sa 26 poena, dok je Alen susret završio sa 24.

Odlično su bili raspoređeni poeni u redovima Klivlenda, pa je tako Garland meč završio sa 20, a Mobli sa 17 poena.

U Portlandu su, pored Lilarda, zapaženi bili i Grent sa 22, kao i Sajmons sa 15 poena.

Ostali NBA mečevi doneli su podjednako uzbuđenja.

Boston je slavio u derbiju Istočne konferencije, savladavši Bruklin sa 109:98.

Tejtum je u pobedničkom timu ubacio 20 poena, dok su Smart i Vajt dodali 16 i 15 pogodaka.

Irving je kod domaćih meč završio sa 24 poena, Voren je imao 20, a Heris 18 poena.

Milvoki je bez Janisa na parketu izgubio od Majamija sa 108:102, Toronto je sa 124:114 savladao Šarlot, dok je Filadelfija na svom terenu poražena od Oklahome rezultatom 133:114.