Čelsi nastavlja da tone, crveni karton Feliksa u debiju i pobeda Fulama bez Mitrovića

Fudbaleri Čelsija poraženi su na gostovanju kod ekipe Fulama sa 2:1 u odloženom meču sedmog kola Premijer lige

Ni u trećoj uzastopnoj utakmici, ekipa Čelsija nije uspela da dođe do preko potrebne pobede u Premijer ligi.

Nakon remija sa Notingemom, a potom i poraza od Mančester sitija, "plavci" su ovoga puta poraženi i od Fulama.

U londonskom okršaju, domaćin je uspeo da slavi uprkos činjenici da zbog suspenzije nije mogao da računa na najboljeg strelca, srpskog napadača Aleksandra Mitrovića.

Čelsijeve noćne more nastavile su se kada je njihov nekadašnji fudbaler Vilijan, postigao pogodak i dao Fulamu prednost u 25. minutu meča.

Gosti su u drugom minutu u drugom poluvremenu, golom Kulibalija stigli do izjednačenja.

Očekivalo se da će taj gol skinuti veliki teret sa leđa Čelsija i da bi tim Grejema Potera mogao u nastavku da dođe do preokreta.

Za Čelsi je debitantski nastup ostvario Portugalac Žoao Feliks, koji će što pre želeti da zaboravi svoj prvi meč u novom klubu.

Feliks je u 58. minutu zbog jednog veoma nesmotrenog starta zaradio direktan crveni karton, čime je ostavio svoju ekipu sa desetoricom na terenu, a pozajmljenog igrača Atletiko Madrida čeka i suspenzija od tri utakmice u Premijer ligi.

Igrao se 73. minut kada je Fulam iskoristio brojčanu prednost na terenu, pošto je nakon centaršuta Pereire, Vinisijus nadmudrio golmana gostiju i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Fulam je izbio na šesto mesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom, dok je Čelsi ostao na 10. mestu sa 25.