Junajted za pet minuta preokrenuo Siti i rešio derbi Mančestera

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su gradskog rivala, ekipu Mančester sitija sa 2:1 u meču 20. kola Premijer lige

Neverovatne scene odvile su se na "Old trafordu" u gradskom derbiju Junajteda i Sitija.

"Teatar snova" priredio je još jednu sjajnu predstavu, u kojoj je domaćin uspeo u drugom poluvremenu u pet minuta razmaka da postigne dva gola i upiše pobedu nakon preokreta.

Uprkos tome što je u meč ušao kao favorit, ma koliko trener Gvardiola bežao od te uloge, Siti je igrao bledo, rezervisano i onoliko koliko im je u teoriji potrebno za povoljan rezultat.

Imali su "građani" više loptu u nogama, ali duži veći deo meča nisu bili opasnija ekipa.

Junajted je u par navrata preko Rašforda mogao da dođe do prednosti i učini Sitiju posao dodatno teži, ali napadač domaćih nije bio precizan.

Ipak, nakon sat vremena igre, Siti uspeva da učini nešto sa pomenutim većim posedom.

Dobru akciju odigrali su gosti, De Brujne je maestralno uposlio Griliša u petercu, a ovaj glavom matira De Heu i donosi Sitiju prednost od 1:0.

Delovalo je da će ta prednost "ubiti" rivala i da će Siti uspeti da je održi do kraja meča, ali je umesto toga usledio potpuno neočekivani rasplet.

Igrao se 78. minut, kada je pomalo sporna situcija donela gol domaćinu.

Kazemiro je poslao loptu ka Rašfordu, koji je bio u ofsajdu, ali koji ipak nije dirao tu loptu.

Iskoristio je tu situaciju Bruno, koji je dotrčao i matirao Edersona, koji je već ranje napustio gol liniju.

Izjednačenje je ulilo veliku dozu samopouzdanja domaćim fudbalerima, koji samo pet minuta kasnije, postižu novi pogodak.

Garnačo je probio po levoj strani i odlično uposlio Rašforda, na kojeg su zaborivili defanzivci Sitija.

Rašford se ovoga puta, za razliku od nekih prethodnih u meču, odlično snašao i kroz noge proturio loptu Edersonu, a time doneo preokret i vođstvo svom timu, za veliko oduševljenje na tribinama.

Do kraja meča Siti je pokušao da dođe do gola i boda, ali im to nije pošlo za nogom.

Junajted je upisao veliku pobedu nad gradskim rivalom, koja im je donela priključak za vrhom tabele.

"Crveni đavoli" sada zaostaju za drugoplasiranim Sitijem samo jedan bod, a za liderom Arsenalom šest.