Brajton potopio i prestigao Liverpul na tabeli, Lopetegi vadi Vulvse iz zone ispadanja

Fudbaleri Brajtona ubedljivo su savladali Liverpul sa 3:0 u meču 20. kola Premijer lige. Pobede su upisali još i Vulverhempton, Notingem forest, Sautempton i Brentford

Nastavljaju se muke za Liverpul i Jirgena Klopa, koji nikako ne može biti zadovoljan novim izdanjem svojih izabranika.

"Crveni" su nakon poraza od Brentforda, ubedljivo poraženi i od Brajtona u gostima.

U veoma kombinovanom sastavu, zbog brojnih povreda i suspenzija, Liverpul je savladan sa 3:0.

Brajton je u prošlom kolu savladao Everton sa 4:1, da bi sada i drugi tim iz Liverpula dobili sa tri gola razlike.

Tim koji sa klupe predvodi Roberto De Zerbi, upisao je drugu pobedu, a Liverpul drugi poraz zaredom, čime je Brajton pretekao Liverpul na tabeli, preuzevši sedmo mesto.

Prvo poluvreme proteklo je bez postignutih golova, da bi domaćin u drugom uspeo čak tri puta da zatrese mrežu favorizovanog rivala.

Igrao se 47. minut kada je Marš pogodio na asistenciju Mitome, a samo šest minuta kasnije isti igrač pogodio je za krupnih 2:0.

Tačku na meč i overavanje pobede doneo je Velbek u 82. minutu susreta.

U ostalim mečevima u istom terminu, Vulverhempton je savladao Vest Hem sa 1:0, Notingem forest bio bolji od Lestera sa 2:0, Sautempton je u gostima nadigrao Everton u gostima sa 2:1, dok je u poslednjem subotnjem meču Brentford sa 2:0 trijumfovao nad Bornmutom.