Milan nekako izbegao poraz u Lećeu, domaćin ispustio dva gola prednosti

Fudbaleri Lećea i Milana odigrali su nerešeno 2:2 u meču 18. kola Serije A
Milan nekako izbegao poraz u Lećeu, domaćin ispustio dva gola prednostiGetty © Maurizio Lagana

"Rosoneri" su zabeležili kiks na gostovanju u Lećeu, koji ih dodatno udaljava od prvog mesta na tabeli.

Domaćin je pokazao zube favorizovanom protivniku i umalo došao do sva tri boda, pošto je imao dva gola prednosti u prvih 25 minuta meča.

Već u trećem minutu Leće je stiglo do vođstva, nakon što je Ernandez postigao autogol.

Nije se Milan trgao nakon ranog "šamara", već je u 23. minutu primio još jedan pogodak.

Baširoto je pogodio za prednost domaćih od 2:0.

Milan je u drugom poluvremenu zaigrao konkretnije i opasnije, te je tako uspeo da nadoknadi prednost rivala.

U 58. minutu je Leao smanjio na 2:1, da bi, ispostaviće se konačnih, 2:2, postavio Kalabrija u 71. minutu.

Nakon 19 odigranih mečeva u Seriji A, Milan je na drugom mestu sa 38 bodova, te zaostaje za prvoplasiranim Napolijem devet bodova, dok je Leće na 12. mestu sa 20 bodova.