Lacio golovima u nadoknadi do pobede nad Sasuolom, SMS asistent

Fudbaleri Lacija savladali su kao gosti ekipu Sasuola sa 2:0 u meču 18. kola Serije A. Asistenciju za Lacio upisao je srpski fudbaler Sergej Milinković Savić. Pobede su upisali Specija i Bolonja

Tim iz Rima uspeo je da postigne golove u najboljim mogućim trenucima meča i tako dođe do bitne pobede u borbi za poziciju koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Izabranici Marucija Sarija naneli su četvrti uzastopni poraz ekipi Sasuola, koja nastavlja da tone na tabeli Serije A.

Lacio je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena stigao do gola i prednosti.

Zakanji je sa bele tačke pogodio za goste i tako im doneo olakšanje pred odlazak na pauzu za poluvreme.

U drugom delu utakmice obe ekipe pokušavale su da dođu do gola i promene tok meča, ali dugo do toga nisu uspevali.

Lacio je vodio 1:0 sve do četvrtog minuta nadoknade drugog poluvremena, kada je Anderson postigao pogodak i stavio tačku na meč.

Srpski fudbaler Sergej Milinković Savić odigrao je čitav meč za gostujući tim i u velikoj meri doprineo pobedi svog tima.

SMS je izborio jedanaesterac kod prvog gola, a u drugom učestvovao asistencijom.

Nakon tri utakmice bez pobede, Lacio je uspeo da dođe do sva tri boda, pa tako sa 34 boda zauzima peto mesto na tabeli.

Lacio je sada na tri boda zaostatka od četvrtog mesta i ekipe Intera.

Sasuolo je na 16. mestu sa 16 bodova, što je šest više od Sampdorije, koja je prvi tim u zoni ispadanja.

Pobede u 18. kolu upisali su još i Specija na gostovanju u Torinu (1:0), kao i Bolonja u gostima protiv Udinezea (2:1).