Španski teniser Rafael Nadal ostvario je pobedu u prvom kolu Australijan opena, pošto je bio bolji od Britanca Džeka Drejpera sa 3:1 u setovima. Ruski teniser Karen Hačanov sa 3:0 ubedljivo je savladao Španca Zapatu Miraljesa, dok je Amerikanac Frensis Tijafo u prvom kolu nadigrao Nemca Altmajera sa 3:1
Nadal se mučio, pa pobedio Drejpera, Hačanov rutinski protiv Zapate, pobeda TijafoaGetty © Quinn Rooney

Znatno teže od očekivanog je Rafael Nadal izborio pobedu i plasman u drugo kolo Australijan opena.

Španac se na terenu zadržao tri sata i 43 minuta, koliko mu je bilo potrebno da savlada Britanca Džeka Drejpera.

Već u prvom setu je Drejper nagovestio da može da se bori sa favorizovanim rivalom i prvim nosiocem turnira.

Nadal je tek u 12. gemu uspeo da napravi brejk i osvoji prvi set sa 7:5, nakon skoro sat vremena igre.

Njegov protivnik je svežije izašao i izgledao u narednom setu, što se lako da primetiti i po rezultatu, pošto je Drejper drugi set osvojio sa 6:2.

Treći set doneo je sat vremena i pet minuta borbu i dva brejka Nadala, koji sa 6:4 stiže do prednosti od 2-1 u setovima.

Iskusno je španski teniser znao da u četvrtom setu iskoristi psihološku prednost, pa je sa ubedljivih 6:1 uspeo da privede meč kraju.

U narednom kolu Nadala čeka duel sa Amerikancem Mekdonaldom, koji je savladao sunarodnika Nakašimu sa 3:2 u setovima.

Karen Hačanov upisao je rutinsku pobedu u prvom kolu u Australiji.

Ruski teniser ubedljivo je sa 3:0 u setovima nadigrao Španca Zapatu Miraljesa.

Samo u prvom setu gledala se neizvesnost, pošto je Hačanov tek nakon taj-brejka uspeo da povede.

Sat vremena i osam minuta trajao je prvi set, da bi ruski teniser naredna dva dobio za svega 57 minuta tenisa.

Drugi je osvojio sa 6:2, da bi u trećem pokazao dominaciju i sa 6:0 završio meč.

Hačanov će u drugom kolu igrati protiv Hublera, koji je sa 3:0 eliminisao Argentinca Baeza.

Pobede u prvom kolu upisali su i Frensis Tijafo, Janik Siner, Hubert Hurkač, Denis Šapovalov...