Bogdan i Atlanta ugasili "vrelinu", Lebron blistao na "kraljev" dan

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović ubacio je osam poena u pobedi Atlanta hoksa na domaćem terenu nad Majami hitom rezultatom 121:113. Nba utakmice odigrane na "Martin Luter King dan" bile su više nego zanimljive
Bogdan i Atlanta ugasili "vrelinu", Lebron blistao na "kraljev" danGetty © Kevin C. Cox

Definitivno su "jastrebovi" izašli iz rezultatske krize, o čemu najbolje govori podatak od četiri pobede u poslednjih pet mečeva u NBA ligi.

Atlanta je u Džordžiji savladala ekipu Majamija rezultatom 121:113.

Predvođeni dvojcem Mari-Jang, koji je ubacio kombinovano 51 poen (Mari 28, Jang 24), Hoksi su rivala prelomili već u prvom poluvremenu.

Tim Nejta Mekmilana nakon 24 minuta košarke vodio je sa 20 poena razlike, a prednost su do kraja meča održavali bez većih problema.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović ubacio je osam poena u redovima pobedničke ekipe, za 31 minut koliko je proveo na parketu.

Bogdan je imao i pet asistencija, dve ukradene lopte i jedan skok.

Majamiju nije pomogla odlična partija Batlera, koji je meč završio sa 34 poena. Adebajo je imao učinak od 20 poena i 13 skokova, dok je Hiro ubacio 15 poena.

Zanimljive su bile i ostale utakmice odigrane na "Martin Luter King dan", koji NBA liga obeležava u znak na čuvenog borca za ljudska prava.

U znak Kinga, Lebron Džejms (čiji je nadimak "kralj) odigrao je jednu od najboljih partija ove sezone.

Lebron je sa 48 ubačenih poena, vodio Lejkerse do pobede nad Hjustonom rezultatom 140:132.

Napadački obračun dve ekipe sa Zapada, tim iz Los Anđelesa dobili su pošto su tek u poslednjem minutu uspeli da prelome otpor upornog Hjustona.

Pored Džejmsa, istakli su se Vesstbruk sa 24 i Nan sa 15 poena.

U redovima Hjustona najefikasniji su bili Šengun sa 33 poena i 15 skokova, Grin sa 23, Gordon sa 19 i Martin junior sa 17 poena.

Memfis je savladao Finiks sa 136:106, na krilima raspoloženih Morenta i Bejna, koji su ubacili 29 i 28 poena, dok su se u poraženom timu istakli Bridžis sa 21 i Ejton sa 18 poena.