Novak podsetio Australiju šta može i rutinski savladao Karbaljesa Baenu

Srpski teniser Novak Đoković ubedljivo je sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:0) savladao Španca Roberta Karbaljesa Baenu u meču prvog kola Australijan opena

Impresivan povratak Novaka Đokovića na "Rod Lejver arenu" u Melburnu i ubedljiva pobeda u prvom kolu Australijan opena.

Srpski teniser nakon skoro dve godine pokazao je jednu od svojih najboljih partija u poslednje vreme i bez većih problema savladao Španskog tenisera.

Tek neki minut preko dva sata zadržao se Đoković na terenu, što takođe može da raduje njega, njegov tim i navijače.

Prva dva seta rešio je brejkovima u šestom, odnosno sedmom gemu.

Karbaljes Buena je najveći otpor pružao u drugom setu, u kojem se gledao fantastičan tenis u svakom poenu.

Uspevao je Španac da parira kvalitetom na momente, ali ne i u ostalim delovima meča, što je Novak znao da kazni.

Nakon što je poveo sa 2-0 u setovima, Đoković je slomio svaki mentalni i fizički otpor rivala i treći set osvojio bez izgubljenog gema, sa čak tri brejka, sa 6:0.

Odličnu podršku sa tribina u Melburnu imao je Novak, kojeg je publika dočekala i ispratila sa terena gromoglasnim aplauzom.

Srpski teniser pobedom je ostvario plasman u narednu rundu turnira, gde će igrati sa boljim iz duela Kuakaud i Delijen.

Bila je ovo 35. uzastopna pobeda Đokovića u Australiji.

Što se tiče ostalih srpskih tenisera, Laslo Đere je slavio u prvom kolu nad Bergsom sa 3:1 u setovima, dok su Miomir Kecmanović i Dušan Lajović upisali poraze.

Kecmanović je izgubio od Jarija sa 3:1, dok je Lajović istim rezultatom poražen od Šapovalova.

17. jan 2023 • 14:38

Novak ekspresno završava meč i beleži pobedu!

Novak Đoković osvojio je treći set sa više nego ubedljivih 6:0, te je sa ukupnih 3-0 u setovima upisao pobedu nad Špancem Karbaljesom Baenom.

Još jedan brejk, Novak grabi ka pobedi

Đoković pravi još jedan brejk i pravi krupne korake ka pobedi, pošto u trećem setu stiže do prednosti od 4:0.

Rani brejk Đokovića u trećem setu

Na odličan način započeo je srpski teniser treći set, pošto je došao do brejka na samom startu.

Novak osvaja i drugi set!

Nakon sat i 40 minuta tenisa, srpski teniser stiže do prednosti od 2-0 u setovima, pošto je drugi osvojio sa rezultatom 6:4.

Evo brejka, Novak vodi

Ponovo srpski teniser stiže do brejka, ovoga puta u drugom setu. Ubrzo je stigla i potvrda brejka, nakon čega Đoković vodi sa 5:3, pa će Španac u narednom gemu servirati za opstanak u setu.

Teniseri još uvek sigurni na svom servisu - 3:3

Ni nakon 37 minuta nije viđen brejk. Odličan meč igraju i Đoković i Baena, te publika uživa u svakom udarcu.

Drugi set za sada bez brejka - 2:2

Pretila su obojica tenisera, ali nakon četiri gema drugog seta, nije viđen brejk.

Đoković osvaja prvi set!

Srpski teniser je odbranio prednost brejka i nakon 42 minuta igre osvaja prvi sez rezultatom 6:3.

Novak prvi stiže do brejka

Fantastičan gem i brejk bez izgubljenog poena u režiji Novaka Đokovića, koji vodi sa 4:2 u prvom setu!

Bez brejka na startu

Ni nakon pet gemova nije viđen brejk, iako je Španac spasao jednu, a srpski teniser čak tri brejk lopte. Novak vodi sa 3:2.

Sjajna podrška sa tribina

Novak ima fantastičnu podršku u Melburnu, gde srpski navijači dominiraju na tribinama "Rod Lejver arene".

Počeo je meč

Novak se na Australijan open vratio as udarcem iz prvog servisa na meču.

Srpski teniser biće prvi na servisu

Novak je dobio podbacivanje novčića i odabrao je da prvi servira na meču.

Uskoro počinje Đokovićev meč

Završen je prvi meč na "Rod Lejver areni", u kojem je Ons Žaber došla do pobede nad Tamarom Zidanšek rezultatom 2:1.

Na teren će uskoro izaći Novak Đoković i Roberto Karbaljes Baena.

Đoković na terenu ne pre 12:30

Meč između Slovakinje Zidanšek i Tunižanke Ons Žaber, otišao je u treći set, što znači da Novakov meč neće početi pre 12.30 časova.

Novak se zagrevao i pozdravljao navijače

Srpski teniser je par sati pred meč odradio zagrevanje, nakon čega je imao vremena i strpljenja da se slika i da autograme navijačima u Melburnu.

O Novakovom protivniku

Novakova prva prepreka na putu ka trofeju na Australijan openu je Španac Roberto Karbaljes Baena.

Radi se o teniseru koji se nalazi na 75. mestu na ATP listi.

Tokom karijere, osvojio je samo jedan turnir, kada je 2018. godine podigao trofej u glavnom gradu Ekvadora, Kitou.

Tek drugi okršaj Đokovića i Baene

Srpski i Španski teniser su se u dosadašnjim karijerama sastali samo jednom.

Bilo je to 2019. godine u prvom kolu Ju-Es opena, kada je Đoković rutinski slavio sa 6:4, 6:1, 6:4.