Plasirao se u treće kolo: Posle tri sata igre Đoković slavio protiv Kuakoa

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nastavlja svoju borbu za 10. titulu na Australijan openu. On je u meču drugog kola pobedio Francuza Enca Kuakoa rezultatom 3:1 u setovima
Plasirao se u treće kolo: Posle tri sata igre Đoković slavio protiv KuakoaGetty © Mark Kolbe / Staff

Meč na "Rod Lejver areni", mimo očekivanja,  trajao je tri sata, da bi se na kraju završio rezultatom  6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:0.

Novak će u trećem kolu igrati protiv Grigora Dimitrova, koji je u sredu savladao srpskog tenisera Lasla Đerea. Njegovim ispadanjem, Đoković je ostao jedini predstavnik Srbije u singlu na tekućem AO. Meč između srpskog i bugarskog tenisera igra se u petak, 20. januara.

Ovo je 36. pobeda zaredom za Đokovića na Australijan openu, na kojem pokušava da osvoji rekordnu desetu titulu. On je u Melburnu poslednji put izgubio u osmini finala 2018. godine od Hjeona Čunga.

U pojedinim trenucima povreda zadnje lože je ozbiljno mučila najboljeg srpskog tenisera, ali je opet uspeo da se izbori sa njom i sa grupom navijača, koja ga je vređala sa tribina, na šta se žalio sudiji.

• 19. jan 2023 • 13:01

13:01

Posle duplog brejka Đoković dobija meč

Dobija Đoković i četvrti gem u drugom setu, drugi na rivalov servis i sada ima veliko vođstvo od 4:0 u gemovima i 2-1 u setovima.

Prethodno je Novak jedva zadržao svoj servis posle predugog gema koji je trajao skoro 13 minuta.

• 12:31

Đoković se žali kod sudije

Novak je vidno ljutito otišao kod sudije i tražio da izbaci nekog navijača sa tribine jer mu je očigledno nešto pogrdno dobacivao i dekoncentrisao ga sve vreme.

• 12:31

2:1 u setovima!

Đoković novim brejkom ponovo dolazi do vođstva 2:1 u setovima.

• 12:28

Nole zasmejava publiku

• 12:23

Francuz nastavlja sa borbom

Imao je Đoković čak četiri brejk-lopte u četvrtom gemu i bio je blizu toga da stigne do dva brejka prednosti, ali ipak je uspeo da se odbrani Francuzi i smanji na 1:3 u gemovima u trećem setu.

• 12:03

Đoković dobro otvara treći set

Dobio je Novak prvi gem u trećem setu i krenuo da pokazuje igru sličnu onoj u prvom setu.

• 11:56

Kuako dobija set!

Đoković je napravo niz grešaka, što je francuski teniser znao da iskoristi i uzme set! Dupla servis greška i nova izgubljena lopta za 1:1 doveli su izjednačenja.

• 11:51

Drama u taj-brejku

Dve brejk lopte imao je Novak... nije uspeo da ih iskoristi, ali jeste Kuako, koji dobija gem i uspeva da izjednači.

• 11:20

Novak propušta brejk-loptu i uzima tajm-aut

Imao je Đoković jednu brejk-loptu u sedmom gemu, ali je Kuako uspeo da "preživi".

On uzima medicinski tajm-aut kako bi sa svojim timom najverovatnije masirao i istezao nogu, koja ga je i pre meča mučila.

• 11:00

6:1, 3:3 – gem za Srbina

Kuako je primetno bolje ušao u drugi set. Vodi se velika borba, a Enco je počeo da osvaja poena i na Đokovićev servis.