Siti od 0:2 do 4:2, Holand, Marez i Alvarez režirali preokret protiv Totenhema

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na svom stadionu ekipu Totenhema sa 4:2, iako su na poluvremenu gubili sa 0:2 u meču 17. kola Premijer lige
Siti od 0:2 do 4:2, Holand, Marez i Alvarez režirali preokret protiv TotenhemaGetty © Shaun Botterill

Fenomenalan derbi kola igrao se na "Etihadu", u okviru odloženog kola Premijer lige.

Imao je Totenhem prednost od 2:0 na poluvremenu, ali su "građani" uspeli da režiraju neverovatan preokret.

"Petlovi" su u samom finišu prvog dela meča uspeli da postignu dva pomenuta pogotka.

Strelci su bili Kuluševski u 44. i Emerson u drugom minutu nadoknade prvog dela igre.

Delovalo je da se "građanima" sprema novi kiks u trci za lidersku poziciju na tabeli.

Ipak, Siti se nije predavao, već u drugo poluvreme ušao kao potpuno drugačija ekipa.

Već u 51. minutu je Alvarez smanjio na 2:1 i doneo novu energiju svojoj ekipi, koja je dva minuta kasnije, preko Holanda, stigla do izjednačenja.

Igrao se 63. minut kada je Marez pogodio i kompletirao preokret domaćeg tima.

Tačku na meč i pobedu od 4:2 timu iz Mančestera stavio je Marez drugim golom na meču.

Siti je pobedom uspeo da dođe do 42. boda i priđe na pet zaostatka od lidera Arsenala, koji je prvi na tabeli.

Totenhem je ostao na petom mestu sa 32 boda.