Zvezda ispustila pobedu u Kaunasu, Žalgiris slavio u neizvesnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Kaunasu od ekipe Žalgirisa sa 71:66 u meču 20. kola Evrolige

Napadačko mučenje u prve dve četvrtine, a potom pravo pomračenje u poslednjoj deonici, koštali su Crvenu zvezdu vredne utakmice u Evroligi.

Pored toga što su ostvarili poraz, košarkaši srpske ekipe nisu uspeli da budu poraženi razlikom manjom od četiri poena, te tako i u međusobnom skoru sa Žalgirisom, nisu u prednosti.

Utakmica je imala pravi rolerkoster tok, pošto su obe ekipe mogle da dođu do trijumfa.

Žalgiris je relativno rano uspeo da dođe do osetnije prednosti od devet poena, ali je Zvezda uspela da odigra bolje u završnici prve četvrtine i smanji razliku.

Sredinom druge deonice, Žalgiris stiče maksimalnih 12 poena prednosti i delovalo je da litvanska ekipa ima potpunu kontrolu nad mečom.

Ipak, u trećoj deonici je Zvezda oživela, dobila četvrtinu sa 26:12 i potpuno preokrenula rezultat u svoju korist.

Na krilima Petruševa, Nedovića, Vildoze, Mitrovića i Dobrića, crveno-beli su stekli šest poena prednosti na kraju treće i sedam poena prednosti sredinom poslednje četvrtine.

Očekivala se neizvesna završnica, pošto ih je Zvezda igrala u gotovo svakoj utakmici u Evroligi ove sezone, ali se nije očekivao potpuni prazan hod u napadu u najbitnijih pet minuta meča.

Zvezda nije mogla da kupi koš, pošto su veoma loše organizovali napade, a potom i promašivali iz neizrađenih i teških pozicija.

Žalgiris je znao kako da kazni taj prazan hod Zvezde, koji je iznosio čak četiri minuta.

Domaćin je napravio seriju 13:0, u kojoj je Ulanovas pogodio dve izuzetno bitne trojke, čime je litvanska ekipa stekla prednost za koju Zvezda nije imala odgovor.

Do kraja meča pokušao je srpski tim da poentira i izgubi razlikom manjom od četiri poena, ali pokušaji Dobrića i Nedovića nisu urodili plodom.

Ulanovas je sa 12 poena predvodio strelce domaćih, a dvocifreni su bili i Šmits i Polonara sa po 10 poena.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Petrušev sa 16 i Nedović sa 11 poena.

• 20. jan 2023 • 20:42

20:42

Kraj meča: Žalgiris - Crvena zvezda 71:66

Litvanska ekipa uspeva da napravi potpuni preokret u finišu meča i tako dođe do pobede nad crveno-belima.

• 20:36

38' - Žalgiris izjednačuje

Probudila se litvanska ekipa u samoj završnici, pošto je iskoristila veliki "prazan hod" Crvene zvezde u napadu.

Tri i po minuta srpski tim nije postigao koš, a trojkom Dimše na drugoj strani, Žalgiris stiže do izjednačenja (68:68) na nešto manje od dva minuta do kraja meča.

• 20:27

35' - Zvezda ima +7

Bitne poene postigli su Petrušev i Vildoza, kojima je Zvezda stigla do sedam poena prednosti - 64:57.

Prema svemu sudeći, neizvesna završnica će usledeti u Kaunasu.

• 20:14

Kraj treće četvrtine: Žalgiris - Crvena zvezda 50:56

Poptuni preokret Zvezde u trećoj deonici,koju je srpski tim dobio sa 26:12, te stigao do prednosti od šest poena (56:50).

Probudili su se Filip Petrušev, Luka Vildoza i Ognjen Dobrić, koji je pogodio trojku u poslednjoj sekundi treće četvrtine.

• 20:03

25' - Poptuni priključak srpske ekipe

Probudio se napad crveno-belih, pa srpski tim uspeva da smanji zaostatak na samo poen razlike - 42:41.

• 19:58

21' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Kaunasu...

• 19:42

Kraj prvog poluvremena: Žalgiris - Crvena zvezda 38:30

Završena je druga četvrtina, nakon koje Žalgiris ima osam poena prednosti.

Polonara sa 10 poena predvodi strelce domaće ekipe, a prati ga Šmits sa osam.

U redovima Zvezde Petrušev ima šest, a Kuzmić pet poena.

• 19:28

15' - Dvocifreno vođstvo Žalgirisa

Rastrčali su se "zeleni" na obe strane parketa.

Maksimalno je Žalgiris limitorao napad Crvene zvezde na jednoj, a na drugoj strani parketa uspeo da poentira iz gotovo svih pozicija, pa prednost domaće ekipe iznosi maksimalnih 12 poena - 30:18.

• 19:20

Kraj prve četvrtine: Žalgiris - Crvena zvezda 20:14

Nakon uvodnih 10 minuta meča, litvanska ekipa vodi sa 20:14.

Zvezda se dugo mučila u napadu i umalo odigrala jednu od najlošijih četvrtina po dolasku Duška Ivanovića na mesto trenera.

Imao je Žalgiris prednost od devet poena (18:9), ali je Zvezda u poslednjem napadu prve deonice, uspela da smanji zaostatak na šest poena.

• 19:07

5' - Bolji start Žalgirisa

Energičnije je domaćin ušao u meč, što govori i rezultat od 12:5 nakon uvodnih pet minuta meča.