"Nula" u derbiju Liveprula i Čelsija, debi Mudrika

Fudbaleri Liveprula i Čelsija odigrali su nerešeno bez postignutih golova u derbi meču 21. kola Premijer lige
"Nula" u derbiju Liveprula i Čelsija, debi MudrikaGetty © Laurence Griffiths

Uprkos uzbuđenjima na "Enfildu", Liverpul i Čelsi nisu uspeli da prirede golove i promenu rezultata.

Dve ekipe koje su u velikoj meri u dosadašnjem toku sezone razočarale svoje navijače, moraće da se zadovolje bodom.

Počelo je burno, kada je u trećem minutu poništen gol Haverca zbog ofsajda.

Menjali su Klop i Poter, probali na razne načine da probiju bedem protivničke odbrane, ali su Kepa i Alison ostali nesavladani.

Utakmicu je obeležio i debi Mihajla Mudrika, ukrajinskog fudbalera kojeg je Čelsi nedavno kupio od Šahtjora za 100 miliona evra.

Liverpul je došao do 29. boda i to ih trenutno stavlja na osmo mesto na tabeli Premijer lige.

Sa druge strane, Čelsi sa istim brojem bodova, ali utakmicom više, zauzima deseto mesto na tabeli engleskog šampionata.

Druga ekipa iz "grada Bitlsa" nastavila je sa užasnim rezultatima - Everton je u gostima poražen od Vest Hema sa 2:0.

Oba gola za "čekićare" postigao je Brus Boven, u prvom delu igre.

Aston Vila je u gostima pobedila Sautempton sa 1:0, golom Votkinsa u 77. minutu.

Utakmica je bila prekinuta u jednom momentu, zbog drona koji je leteo iznad terena.

Brajton je u samom finišu meča došao do boda protiv Lestera - 2:2.

Mitoma je doneo gostima prednost u 27. minutu, a preokret su doneli Olbrajton (38. minut) i Barns u 63.

Ferguson je u 88. minutu obezbedio bod gostima.

Bornmut i Notingem su odigrali nerešeno 1:1.

U poslednjem današnjem meču, Kristal Palas i Njukasl su odigrali bez golova - 0:0.