Napadačka klinika u Beogradu - Zvezda bolja od Cedevita Olimpije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu ekipu Cedevita Olimpije sa 100:95 u derbi meču 16. kola ABA Lige
Napadačka klinika u Beogradu - Zvezda bolja od Cedevita Olimpije© ABA liga/Djordje Kostic

Košarkaški spektakl viđen je u dvorani "Aleksandar Nikolić" u izvedbi Crvene zvezde i Cedevita Olimpije.

Derbi kola je opravdao svoj epitet, a nakon velike borbe u veoma atraktivnoj i poenterski nastrojenoj utakmici, pobedu je odnela srpska ekipa.

Tesno je bilo u prvom poluvremenu, pošto je nakon uvodnih 10 minuta prednost Zvezde iznosila tri, a na poluvremenu šest poena.

Treća deonica protekla je u znaku crveno-belih, koji su ubacili u veći stepen i došli do dvocifrene prednosti.

Delovalo je kao da se Zvezda dovoljno odlepila da nema potrebe da strepi do kraja meča, ali se gosti nisu predavali.

Poenima Ferela, Jeremića i Adamsa u poslednjoj četvrtini, Cedevita Olimpija je uspela da smanji zaostatak na samo četiri poena.

Ipak, Zvezda je uspela da odbije nalet rivala, te bitnim poenima vrati razliku na osam poena, sa koliko se ušlo u završnicu.

Nije bilo dovoljno vremena i umeća od strane Cedevita Olimpije da se još jednom vrate u meč, pa je Zvezda upisala pobedu.

Kampaco je sa 19 poena predvodio strelce pobedničkog tima, dok je poen manje ubacio Dobrić.

Vildoza je meč završio sa 15, a Petrušev sa 13 poena.

U redovima gostujućeg tima istakli su se Ferel sa 24, kao i Jeremić i Adams sa po 16 poena.