Piksijevi "orlovi" nakon preokreta savladali SAD u Los Anđelesu

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju SAD sa 2:1 u sklopu egzibicionog meča u Los Anđelesu

Prijatno iznenađenje priredila je selekcija Srbije sastavljena od fudbalera iz domaće Superlige (bez onih iz redova Crvene zvezde i Partizana) i MLS-a.

Piksijevi izabranici su u Los Anđelesu uspeli da nadigraju selekciju SAD i to nakon preokreta.

Amerikanci su u 29. minutu stigli do prednosti golom Brendona Vaslesa.

Delovalo je da će SAD do kraja prvog poluvremena održati prednost, ali je Srbija izjednačila u finišu.

Igrao se 43. minut kada je Luka Ilić iz slobodnog udarca doneo izjednačenje, a već u drugom minutu nastavka, "orlovi" su preokrenuli.

Veljko Simić postigao je pogodak kojim je, ispostaviće se, postavio konačnih SAD - Srbija 1:2.

Nakon trijumfa na Olimpijskim igrama u Melburnu i na Svetskom prvenstvu u Francuskoj, ovo je prva pobeda Srbije nas tlu Sjedinjenih Američkih Država.