Barselona i Osasuna su prvi polufinalisti Kupa Kralja

Fudbaleri Barselone plasirali su se u polufinale Kupa Kralja pobedom nad Real Sosijedadom od 1:0. U polufinalu je i ekipa Osasune, koja je iznenadila i pobedila Sevilju sa 2:1 nakon produžetaka

Novo slavlje na "Kamp Nou" izborili su Ćavijevi izabranici, ovoga puta u Kupu Kralja.

U uzbudljivom meču Barselone i Sosijedada, pobednika je odlučio jedan pogodak.

On je postignut u 52. minutu, kada je Usman Dembele probio po desnoj strani i potom iznenadio golmana i direktno šutirao iskosa.

Barselona je u 40. minutu imala igrača više, pošto je Mendez zaradio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad Busketskom.

To je u velikoj meri pomoglo Barseloni da u drugom poluvremenu igra znatno bolje i očuva stečenu prednost.

Imao je Sosijedad svoje šanse, ali je Ter Štegen bio još jednom nesavladan.

Pored Barselone, plasman u polufinale obezbedila je i ekipa Osasune.

Tim iz Pamplone je sa 2:1, nakon produžetaka eliminisao Sevilju.

Igrao se 71. minut kada je Avilja doneo domaćima prednost i delovalo je da će to biti jedini pogodak na meču, ali je Sevilja u 94. minutu stigla do izjednačenja.

En Nesiri je pogodio i izborio produžetak, u kojem je meč golom rešio Ez Abde, pozajmljeni fudbaler Barselone, koji je odlično zalomio rivala i poslao loptu u mrežu Sevilje u 99. minutu.

Kartu za finale Kupa Kralja pokušaće da obezbede još dve ekipe.

Valensija i Atletik bilbao čine treći, a Real i Atletiko Madrid poslednji četvrtfinalni par.