Ribakina preko Azarenke do finala Australijan opena

Kazahstanka Jelena Ribakina prva je finalistkinja Australijan opena, pošto je u polufinalu eliminisala Vitkoriju Azarenku iz Belorusije sa 7:6, 6:3 u setovima
Ribakina preko Azarenke do finala Australijan openaGetty © Lintao Zhang

Rođena Moskovljanka prva je izborila finale na ovogodišnjem Australijan openu.

Ribakina je nakon velike borbe koja je trajala sat vremena i 43 minuta, uspela da bude bolja od Beloruskinje Viktorije Azarenke.

Prvi set predstavljao je svojevrsni rolerkoster, jer kada god bi se pomislilo da će jedna teniserka preuzeti inicijativu, druga bi uzvratila.

Ribakina je prva stigla do brejka i prednosti od 3:2, ali je već u narednom gemu i sama izgubila servis.

Potom je u osmom gemu ponovo oduzela servis protivnici i povela sa 5:3, ali nije uspela da ga potvrdi, pošto je Azarenka ponovo vratila brejk i potom izjednačila na 5:5.

Prvi set otišao je u taj-brejk u kojem je Ribakina bila bolja sa 7:4.

Kiša brejkova nastavila se i u drugom setu, a više ih je imala kazahstanska teniserka.

Prvo je napravila rani brejk za prednost od 2:1, a potom i drugi za krupnih 5:2.

Azarenka je uspela da vrati brejk i smanji na 5:3, te se pomislilo da bi mogla ponovo da se vrati u meč, ali je u narednom gemu Ribakina ponovo došla do brejka, samim tim i osvajanja drugog seta rezultatom 6:3.

Ribakina se plasirala u finale, gde će čekati bolju iz duela Linet - Sabalenka.