Nedovićeva trojka u poslednjoj sekundi nedovoljna, Partizan slavio u drugom evroligaškom derbiju

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti ekipu Crvene zvezde sa 79:78 u okviru drugog evroligaškog "večitog" derbija, ovoga puta u 21. kolu elitnog takmičenja

Još jednom je evroligaški "večiti" derbi pokazao razlog zbog kojeg Srbija mora imati dva predstavnika u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju.

Nakon još jedne napete i neizvesne završnice, Partizan je uspeo da savlada Zvezdu sa 79:78 i tako se "osveti" za poraz u prethodnom duelu ove dve ekipe.

Većim delom meča je tim koji sa klupe predvodi Željko Obradović imao prednost.

Partizan je u nekoliko navrata sticao osetniju razliku u iznosu od osam poena.

Ipak, imala je Zvezda spremne odgovore i uspešno se vraćala u meč.

Igralo se u serijama, što se moglo zaključiti od samog početka meča. Nakon prve četvrtine, Partizan je vodio sa dva poena, a na poluvreme je odneo maksimalnih osam razlike.

U trećoj deonici Zvezda je zaigrala znatno bolje, pre svega u odbrani, dozvolivši samo 12 poena rivalu, čime je uspela potpuno da uhvati priključak.

Utakmica je ušla u potpuno neizvesnu završnicu, iako je Partizan uspeo da sa pet razlike uđe u poslednja dva minuta meča.

Zek Ledej u ključnim momentima pogađao je iz svih pozicija, čime je učinio Zvezdin posao znatno težim.

Uspevali su crveno-beli na krilima Vildoze i Nedovića da odgovore i učine završnicu dramatičnom do poslednje sekunde.

Međutim, Partizan je bio smiren u penal završnici, pogađao slobodna bacanja i tako sprečio da Zvezda još jednom nakon preokreta dođe do pobede.

Ponovo je Nemanja Nedović pogodio trojku u poslednjim sekundama meča, ali ovoga puta to nije imalo previše uticaja na rezultat, pošto je Partizan imao prednost od četiri poena.

Zek Ledej i Dante Eksum predvodili su strelce Partizana sa po 20 ubačenih poena.

Dvocifren u redovima crno-belih bio je i Matijas Lesor, koji je meč završio sa 13 poena.

Kod Zvezde, izdvojio se tandem Vildoza-Nedović.

Argentinac je postigao 26, a srpski košarkaš 23 poena.

Partizan je pobedom uspeo da se izjednači sa Crvenom zvezdom po učinku u Evroligi, pa sada obe srpske ekipe nakon 21 odigrane utakmice, imaju odnos od 10 pobeda i 11 poraza.

27. jan 2023 • 21:03

Kraj meča, Partizan odnosi pobedu!

U veoma neizvesnoj završnici, Partizan je uspeo da se bolje snađe, pa crno-beli odnose pobedu rezultatom 79:78.

Nije Zvezdi ovoga puta pomogla trojka Nemanje Nedovića u poslednjoj sekundi meča.

38' - Partizan ima pet poena prednosti

U sam finiš utakmice, crno-beli ulaze sa pet poena prednosti (72:67).

Zek Ledej apsolutni je lider Partizana, pošto iz napada u napad postiže izuzetno bitne poene za tim koji sa klupe predvodi Željko Obradović.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Partizan 54:57

Efikasne su bile obe ekipe u završnici treće deonice, nakon koje Partizan vodi sa 57:54.

Bitne poene za Partizan na jednoj strani postigli su Avramović i Ledej, dok su za Zvezdu poentirali Vildoza i Nedović.

Rasplamsala se borba na obe strane parketa, pošto se igrači bore za svaku loptu kao da je presudna.

25' - Zvezda na -2

Pogođena trojka Vildoze uz faul, a potom i realizovano slobodno bacanje, pomogli su Zvezdi da smanji razliku na 46:48.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Crvena zvezda - Partizan 37:45

Partizan u finišu druge četvrtine ponovo stiče osetnu razliku, koja nakon 20 minuta košarke iznosi osam poena.

Lesor je postigao 11, a Eksum 10 poena u redovima crno-belih.

Kod Crvene zvezde se za sada ističu Nedović sa 14 i Vildoza sa 11 postignutih poena.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Partizan 18:20

Trojkom Luke Vildoze u poslednjoj sekundi prve deonice, Zvezda uspeva da smanji razliku na samo dva poena - 18:20.

Argentinac sa osam poena predvodi strelce crveno-belih, dok je kod Partizana najefikasniji Lesor sa takođe osam.

8' - Partizan u naletu, +8 za crno-bele

Redom pogađaju Eksum, Ledej i Lesor, čime Partizan u finišu prve četvrtine stiče osetniju prednost od osam poena - 19:11.

5' - Egal košarka na startu

Crvena zvezda je bila u blagoj prednosti na polovini prve četvrtine, kada je vodila sa 9:6, ali je Partizan poenima Lesora uspeo da preokrene i povede sa 10:9.

1' - Počeo je meč

Počela je prva četvrtina.

Startna petorka Crvene zvezde: Vildoza, Nedović, Dobrić, Bentil, Kuzmić.

Startnu petorku Partizana čine: Eksum, Panter, Trifunović, Papapetru i Lesor.

Tribine već ispunjene, ima i Partizanovih navijača

Oko 300 navijača Partizana prisustvovaće drugom ovosezonskom evroligaškom derbiju. Tribine dvorane "Aleksandar Nikolić" su gotovo već pune, a ispred dvorane nalazi se veliki broj navijača koji verovatno neće moći da uđe.

Igrači uveliko na zagrevanju

Igrači obe ekipe kročili su na parket dvorane i u toku je individualno zagrevanje.

Užarena atmosfera od samog starta

Prilikom dolaska košarkaša Partizana u dvoranu "Aleksandar Nikolić", navijači Crvene zvezde gađali su grudvama pojedine košarkaše gostujuće ekipe, konkretno Matijasa Lesora.

Veliki broj policijskih snaga nalazi se svuda oko dvorane, a očekuje se i zatvaranje obližnjih ulica.