Tadić zapušio usta kritičarima - gol i asistencija u pobedi Ajaksa

Kapiten "kopljanika" odigrao je odličan meč u prvoj pobedi svog tima u šampionatu Holandije nakon puna dva meseca
Tadić zapušio usta kritičarima - gol i asistencija u pobedi AjaksaGetty © Dean Mouhtaropoulos / Staff

Dušan Tadić ume da odgovori kritičarima. Nakon katastrofalne serije rezultata zbog koje je Ajaks pao na peto mesto i ostao bez trenera Alfreda Šrojdera, holandski velikan je napokon upisao trijumf.

Ajaks je savladao Ekscelsior na gostovanju 4:1, a velikog udela u tom trijumfu imao je i kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Lider "kopljanika" je poveo ekipu ka pobedi pošto je postigao vodeći gol u 15. minutu, uspešno realizovavši jedanaesterac. Kada su domaći izjednačili preko Reduana El Jakubija, ponovo je Srbin odigrao važnu ulogu.

Tadić je bio asistent za gol Dejvija Klasena pre odlaska na odmor, da bi u nastavku utakmice Mohamed Kudus i Devin Renš doprineli ubedljivom trijumfu Ajaksa. Odlična partija Tadića stigla je kao odgovor na kritike Veslija Snajdera da bi on trebalo da bude prvi koji će biti izbačen iz startne postave.

Ovo je prva pobeda za Ajaksa u Erediviziji još od novembra, a tek 10. u sezoni. Sada su na četvrtom mestu sa 37 bodova, pet manje od vodećeg Fejnorda.