Partizan se poigravao sa ASVEL-om i upisao ubedljivu pobedu

Košarkaši Partizana ubedljivo su na svom parketu savladali ekipu ASVEL-a sa 92:71 u meču 22. kola Evrolige
Partizan se poigravao sa ASVEL-om i upisao ubedljivu pobedu© ATA Images

Impresivna i ubedljiva pobeda izabranika Željka Obradovića protiv ekipe ASVEL-a.

Na pravi način je Partizan priredio revanš francuskom timu, pošto ga je „pregazio“ u prepunoj „Štark areni“ u Beogradu.

Gosti su se držali tek polovinu prve četvrtine, u popularnom odmeravanju snaga dve ekipe.

U finišu prve i početkom druge deonice, Partizan je olako stekao osetniju prednost, koja je varirala od osam do deset poena.

Na krilima raspoloženih Pantera, Eksuma i Nanelija, Partizan se odlepio od protivnika i potpuno preuzeo kontrolu meča.

Na poluvreme se otišlo sa 14, a na kraju treće četvrtine čak 25 poena prednosti za crno-bele.

Dominirao je Partizan nad protivnikom u svakom aspektu igre, toliko da francuski tim u vezanim napadima nije uspevao da prenese loptu na polovinu srpskog tima.

Fantastična igra na obe strane parketa, atraktivni potezi i na kraju ubedljivu pobedu priredili su košarkaši Partizana svojim navijačima, koji su ponovo do kraja ispunili dvoranu.

Kevin Panter predvodio je strelce domaćih sa 22 poena, a raspoloženi su bili i Eksum sa 13 i Lesor sa 12 poena.

Kod ASVEL-a dvocifreni su bili Pons i Fol sa po 14 poena, kao i Bost koji je ubacio 12 pogodaka.

Partizan je stigao do 11. pobede u 22 odigrane utakmice, dok je ASVEL ostao na osam trijumfa i 14 poraza.

• 31. jan 2023 • 22:20

22:20

Kraj meča: Partizan - ASVEL 92:71

Gotov je meč, Partizan je došao do novog trijumfa u Evroligi, ovoga puta protiv ekipe ASVEL-a i to na više nego ubedljiv način.

• 21:58

31' - Počela je poslednja četvrtina

Partizan sa potpunom kontrolom meča ulazi u poslednjih 10 minuta meča.

• 21:53

Kraj treće četvrtine: Partizan - ASVEL 76:54

Partizan je potpuno razbio gostujuću ekipu i ima više nego ubedljivo vođstvo pred početak poslednje četvrtine.

Crno-beli su na pragu 11. pobede u dosadašnjoj evroligaškoj sezoni.

• 21:37

23' - Partizan "gazi" preko ASVEL-a

Posed za posedom, Partizan zadaje muke protivniku na obe strane parketa.

Crno-beli prave seriju 7:0, pošto su tri puta oduzeli loptu protivniku i poentirali lako na drugoj strani, pa sada vode sa maksimalnih 19 poena - 57:38.

• 21:31

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvertina...

• 21:17

Poluvreme: Partizan - ASVEL 50:36

Poptuno ekipa Partizana kontroliše tempo meča i rezultat, pa nakon prvih 20 minuta vodi sa 14 poena.

Kevin Panter sa 17 poena predvodi strelce srpske ekipe, a raspoloženi su i Eksum sa 11 i Naneli sa osam poena.

U redovima ASVEL-a ističu se Bost sa osam i Fal sa šest poena.

• 21:09

17' - Partizan ide na +16

U svakom segmentu igre Partizan u ovim trenucima nadigrava protivnika i stiže do maksimalnih 16 poena prednosti

• 20:50

Kraj prve četvrtine: Partizan - ASVEL 25:16

Nakon 10 minuta košarke, Partizan ima devet poena prednosti.

Sredinom prve četvrtine izabranici Željka Obradovića zaigrali su za klasu bolje od rivala i brzo stekli prednost koja je na momente iznosila i 10 poena.

• 20:39

5' - Blaga prednost Partizana, Panter raspucan

Crno-beli vode sa 11:9 nakon pet minuta u prvoj četvrtini.

Na sjajan način je meč otvorio kapiten Partizana Kevin Panter, koji je već postigao devet poena.