Zvezda bez energije i bez šanse u Bolonji, Virtus ubedljiv protiv crveno-belih

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Bolonji od Virtusa u meču 22. kola Evrolige, rezultatom 84:72

Virtus je odigrao savršeno prvo poluvreme, a onda samo održavao nivo i odradio posao do kraja.

Uz veliku podršku sa tribina, domaći su napravili seriju 9:2 na startu meča i odmah pokazali crveno-belima da im neće biti lako u Bolonji.

Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a Virtus je prvo četvrtinu dobio rezultatom 30:14.

Italijanski tim je drugu četvrtinu otvorio trojkom Marka Belinelija i poveo 33:14.

Košarkaši Crvene zvezde su nešto angažovanijom igrom u finišu druge četvrtine uspeli da smanje prednost domaćeg tima na 48:35.

Virtus je na startu treće četvrtine održavao prednost od 13 poena, ali su domaći košarkaši dodali gas u finišu ove deonice i u poslednji deo meča ušli sa vođstvom od 70:51.

Košarkaši Crvene zvezde su u poslednjoj četvrtini zaigrali agresivnije, ali je Virtus na kraju slavio rezultatom 84:72.

Tornike Šengelija je proglašen za igrača utakmice, postigao je 15 poena, imao četiri asistencije i četiri uhvaćene lopte.

Vims je dodao 13 poena, Žaite i Kordinije po 11.

Miloš Teodosić je postigao šest poena i upisao devet asistencija.

Luka Vildoza je postigao 20 poena za crveno-bele, a jedini dvocifreni uz njega bio je Dalibor Ilić sa deset (uz sedam skokova).

Crvena zvezda i Virtus imaju po deset pobeda i 12 poraza.

Crveno-beli će u narednom kolu Evrolige, u četvrtak od 20.30 sati, igrati u Milanu sa Armanijem, dok će Virtus dan kasnije gostovati Asvelu.

31. jan 2023 • 22:52

Kraj meča

Virtus je pobedio Zvezdu - 84:72.

35' Virtus pokušava da privede meč kraju - 76:59

Još pet minuta do kraja utakmice.

Kraj treće četvrtine - 70:51

Virtus na ovom meču nije dopustio Zvezdi ni da poveruje u preokret, 19 poena prednosti pred poslednju četvrtinu.

25' Ne posustaje Virtus - 59:47

Dobro je Zvezda ušla u drugo poluvreme, ali Virtus čuva prednost.

21' Nastavljen je meč

Zvezda juri prednost rivala.

Poluvreme - 48:35

Uspela je Zvezda da se koliko-toliko vrati rezultatski u meč.

Luka Vildoza je najefikasniji igrač na terenu sa 14 poena.

Kod domaćih, Žajte i Šengelija su postigli po osam, Bako jedan manje.

14' Čuva Virtus prednost - 38:21

Velika prednost domaćih, Zvezda nikako da se razbudi u Bolonji.

Kraj prve četvrtine - 30:14

Virtus je ušao jako u meč, što mu je na kraju prve četvrtine donelo velikih 16 poena prednosti.

5' Bolji start Virtusa, Zvezda se vraća 15:9

Mnogo bolje je Virtus otvorio meč, ali je Zvezda uhvatila priključak.

2' Serija domaćina 8:0

Žajte dva puta dominantan u reketu, a potom i poeni Šengelije i Heketa.