Posle sjajnog, jedan veoma loš meč – povreda i poraz Novaka Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je od Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima sa 2:0 (6:3, 7:6 (7:3)) na Lejver kupu u Londonu.

Meč je trajao sat i 35 minuta, a Ože-Alijasim je ovim trijumfom doneo prednost Timu sveta 10-8 protiv Tima Evrope.

Đoković je dobro počeo meč i poveo je 2:0 u prvom setu, ali je Kanađanin uspeo da preokrene rezultat i povede 3:2.

Srpski teniser je izjednačio na 3:3, a onda je Ože-Alijasim osvojio tri gema zaredom i dobio je prvi set 6:3.

Kanađanin je poveo 2:0 na startu drugog seta, ali je Đoković serijom 3:1 uspeo da stigne do izjednačenja.

Ože-Alijasim je na kraju slavio u "taj-brejku" i zašluženo je stigao do pobede.

Ranije danas, Ože-Alijasim i Amerikanac Džek Sok pobedili Italijana Matea Beretinija i Britanca Endija Marija 2:6, 6:3, 10:8.

Do kraja Lejver kupa biće odigrana još dva meča u singlu. Grk Stefanos Cicipas će igrati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, a potom će na teren Norvežanin Kasper Rud i Amerikanac Tejlor Fric.

Pobednik Lejver kupa biće ekipa koja prva osvoji 13 poena. Za svaku pobedu poslednjeg dana Lejver kupa dobija se tri poena.