Levandovski nastavio gde je stao, Barselona trijumfalna i u Sevilji za osam bodova prednosti

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju u Sevilji ekipu Real Betisa sa 2:1 u odloženom meču 17. kola La Lige

Nastavlja Ćavijeva četa da ređa pobede u svim takmičenjima.

Nakon osam vezanih pobeda u svim januarskim mečevima, Barselona je slavila i u prvom susretu u februaru.

"Blaugrana" je tradicionalno dobro odigrala u Sevilji, na gostovanju kod Real Betisa, te slavila sa 2:1.

Uzbudljiv meč igrao se na "Viljamarinu", uprkos tome što u prvih 45 minuta nije bilo promene rezultata.

U 65. minutu, De Jong je brzo izveo prekid na sredini terena, uposlio Baldea, koji je probio po levoj strani i sjajno pronašao Rafinju na drugoj stativi.

Brazilac nije imao težak zadatak, te je ubacio loptu u mrežu i doneo gostima prednost.

Krupan korak ka pobedi Barsa je napravila u 80. minutu, kada je nakon kornera Rafinje, Arauho dobro skočio i odigrao glavom do Levandovskog, a poljski napadač je bio nemilosrdan i postigao pogodak u povratku na teren u mečevima La Lige, nakon suspenzije koju je odradio.

Viljareal je uspeo da postigne pogodak i učini finiš meča zanimljivim, ali ne i ozbiljnije da ugrozi tri boda Barselone.

Igrao se 85. minut kada je Sabali centrirao sa desne strane, a veoma loše reagovao Kunde, koji je postigao autogol.

Katalonski tim došao je do 16. pobede u 19 odigranih mečeva, te tako došao do 50. boda, što je osam više od drugoplasiranog Real Madrida, koji ima meč manje.