Novi poraz Zvezde u Italiji, nakon Bolonje poražena i u Milanu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Milanu od Olimpije u meču 23. kola Evrolige, rezultatom 74:68

Nakon poraza u Bolonji od Virtusa, Crvena zvezda je upisala još jedan u Italiji, ovaj put od Olimpije u Milanu.

Olimpija je odigrala odlično u prvom poluvremenu - izuzetna odbrana i dobar napad doneli su domaćinu u jednom trenutku čak 16 poena prednosti.

Zvezda je zaigrala bolje tek krajem druge četvrtine, pa je posle odmora krenula da topi prednost domaćina.

Kako je vreme odmicalo, Zvezda je bila bliža domaćinu, pa je u završnici meča uspela da unese dozu neizvesnosti.

Crveno-beli su imali šut za tri poena, koji bi ih doveo na "minus jedan", ali Dobrić nije pogodio.

Olimpija je dobro odigrala poslednji napad i rešila pitanje pobednika.

Bili Beron je predvodio domaćina sa 15 poena, a jedan manje je dodao Hol.

Ben Bentil je odigrao najbolji meč od dolaska u Beograd, pa je bio najefikasniji na utakmici sa 17 poena.

Luka Vildoza je sa 11 bio jedini dvocifreni uz njega kod crveno-belih.

Zvezda je upisala četvrti vezani poraz u Evroligi, a u narednom kolu gostuje Makabiju.

• 2. feb 2023 • 22:34

22:34

Kraj meča

Olimpija je pobedila rezultatom 74:68.

• 22:28

39' Vojtman postiže koš - 70:64

Iskusni Johanes Vojtman pogađa iz teške pozicije u presudnom momentu.

• 22:17

34' Trojka Dobrića - 63:57

Važna trojka Ognjena Dobrića, tek druga trojka crveno-belih iz 18. pokušaja.

• 22:06

Kraj treće četvrtine - 59:49

Crvena zvezda je dobila ovu četvrtinu rezultatom 17:14.

• 21:52

25' Zvezda pritiska - 56:44

Zvezda je sustigla prednost Olimpije, ali su se domaći novom serijom u napadu vratili na "plus 12".

• 21:39

21' Nastavljen je meč

Čeka se odgovor crveno-belih.

• 21:23

Poluvreme - 45:32

Olimpija je imala i 16 poena pradnosti, domaćin je igrao odlično u napadu, ali još bolje pod svojim košem.

Beorn, Dejvis i Luvavu su postigli po osam poena, dok Bendžamin Bentil igra najbolju partiju ove sezone - postigao je 11 poena.

• 21:05

15' Raste predost Olimpije - 34:22

Košarkaši Olimpije sve bolji u napadu, dok je Zvezda uzela nekoliko ishitrenih šuteva.

• 20:54

Kraj prve četvrtine - 22:18

Olimpija ima prednost na kraju prve četvrtine, ali crveno-beli igraju bolje nego pre nekoliko dana u Bolonji - čvršće u odbrani i angažovanije u napadu.

• 20:37

5' Minimalna prednost domaćina - 13:10

Zvezda igra dobro u odbrani, ali košarkaši Olimpije su pogodili nekoliko izuzetno teških šuteva.