Čelsiju ne pomažu ni pojačanja, Fulam i Mitrović izborili bod u gradskom duelu

Fudbaleri Čelsija i Fulama odigrali su nerešeno bez postignutih golova u londonskom derbiju u 22. kolu Premijer lige
Čelsiju ne pomažu ni pojačanja, Fulam i Mitrović izborili bod u gradskom dueluGetty © Ryan Pierse

Ni brojna nova pojačanja nisu uspela da pomognu "plavcima" da opravdaju status favorita u gradskom duelu protiv Fulama.

Uprkos debiju Enca Fernandeza, Datra Fofane, Nonija Maduekea, uprkos nastupu Mihajla Mudrika, kao i povratku Risa Džejmsa i Bena Čilvela, Čelsi nije uradio dovoljno da bi savladao Fulam.

Tim Grejema Potera je imao prilike za kojima može da žali, pogotovo one u kojima su bili Haverc u dva navrata u prvom i Fofana u drugom poluvremenu, ali utisak je da se Fulam odlično držao protiv favorizovane ekipe.

Čelsi je tako vezao dve utakmice u kojima je odigrao 0:0, pošto je u prethodnom kolu isti rezultat bio u meču sa Liverpulom.

"Plavci" su ostvarili 30. bod, čime zauzimaju tek deveto mesto na tabeli Premijer lige.

Sa druge strane, Fulam ima dva boda više i šesti je na tabeli.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović proveo je 90 minuta na terenu u dresu gostiju na ovom meču, ali nije uspeo da dođe u šansu da ugrozi gol golmana Arizabalage.